ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

YAZICIOĞLU KAZASINA DAİR SORUŞTURMA

Akif merhumun şu tarifiyle;

"Şarka bakmaz garbı bilmez görgüden yok vayesi

Bir kızarmaz yüz yaşarmaz göz bütün sermayesi"

Tıynetlerini tahmin edebileceğiniz bir hainler ordusu sarmış yurdun dört bir yanını.

Bu hainleri anlamak mümkün çünkü satılmış olandan başka türlü davranmasını beklemek iyi niyetten öte saflık olur. Lâkin bunlara inanıp saflarını bozan insanların gafletini anlamakta güçlük çekiyorum.

Hainliği yüzüne sirayet etmiş şeref yoksunu medya çalışanları işkembeden yalan haberler yapıyor ve benim saf kardeşim alıp onu duvarında paylaşıyor. "Gerçi onun saflığı ya da niyeti ayrı bir tartışma konusu".

Sonra bakıyorsun o paylaşı bilmem kaç bin beğeni almış, bir o kadar kişi bunu kendi sayfasında paylaşmış ve bir o kadarı da yorum yapmış.

Haberler ne diyebilirsiniz. Hangisini örnek vereyim;

Gece kulübünden çıkan sarhoşların kavgasını Kürt Türk gerginliği diye haber yapan ve bunu yutan zekâ yoksunlarını mı. Mahallede tartışan kapı komşularını Suriyeliler mahalleliyi canından bezdirdi diye haber yapanları mı ya da buna çanak tutan embesilleri mi. Çalınan keçisi için jandarmadan yardım isteyen köy imamının şikayetini çarpıtıp imam keçi çaldı haberi yapanları mı yoksa din bu mu diye yorum yapmış birçok gezi zekalıyı mı??

Şimdi de Rahmetli Yazıcıoğlu üzerinden bir algı yapılıyor. Bütçe görüşmelerini tıkamak için elinden geleni yapan Kraliçenin bekçi köpekleri, güya Yazıcıoğlu kazasını araştırma önergesi vermiş ve bu Ak-parti ve MHP oylarıyla reddedilmiş!!

Ahlâk yoksunu zevat, millete malolmuş şahsiyetleri bile amaçlarını örtmek için kullanmaktan utanmıyor.

Bir taşla beş kuş vurma derdindeler

1: Bütçe görüşmelerini kilitleyecekler ve geciken ödenekler sebebiyle yatırımlar gecikecek.

2: Önerge, Halk Bankası soruşturmasından 15 Temmuz ihanetinden yargılananlara kadar birçok meseleyi tekrar gündeme alıp sulandırmayı hedefleyen maddelerle doldurulmuş.

3: Önergenin sonuna sıkıştırılan Yazıcıoğlu maddesiyle halkın hükümete olan inancını sarsmak hedeflenmiş.

4: Önerge kabul edilirse birçok dava yeniden gündem olup sulandırılacak ve ülke uluslararası medya kanalıyla itibar suikastine uğrayacak. Yok kabul edilmezse Yazıcıoğlu meselesinin üzeri kapatılıyor diye yaygara kopartılacak...

Başta da söylediğim gibi hainliği yüzlerine sirayet etmiş bu zevatın bunları yapması beklenebilecek bir durum ki zaten iki yüz yıldır büyük bir aşkla bunu yapıyorlar. Lâkin milletimiz geçen bu iki yüz yıl boyunca yaşadıklarından hiç mi ibret almıyor. Nasıl oluyor da hâlâ bu oyunlara geliyor

Said Dayıoğlu


Konu : YAZICIOĞLU KAZASINA DAİR SORUŞTURMA

Lisans : Yazaron Lisansı

29 Aralık 2018
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum