ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

UYDURULAN DİNDEN İNDİRİLEN DİNE

---Bu günkü Tartışmalardan Notlar---

1-Ezan İlahi vahiy değildir..Değiştirilebilir..Kelime anlamı olarak EKBER, yanlış bir kelimedir..Aslında Allahu Kebir diye duyuru okunmalıdır..ama Diyanet gibi geleneğin eli başımızda iken bu soruna çözüm bulmak zor..

2-Şu Kuran,da olmayan Peygamber kelimesini kullanan mümin kardeşlerime üzülüyorum..Çok güzel anlatımlar yapanlar var ama, sonunda Peygamber diyor ve işi batırıyor.. RESUL diyelim arkadaşlar..Allah,ın kullandığı lafzı kullanalım.. Toplumda alışsın.. ne dersiniz..

3-Arkadaşlar ben Vahye İnsanlık tarihi, Kainat kitabı ve ilahi emirlerin hepsini anlayarak bakarım..Tüm canlılarda ALLAH,ı görmek gerekir..Allah,ın nefesi yazımı bu sebeble yazdım..devamı gelecektir..o sebeble tam anlaşılmamış olabilir...Allah her zaman aktif haldedir..bir an sonra ne yapacağını bilemeyiz..Sünnetullahı kusursuz işler.. ama hayata MÜDAHELESİ de vardır..

4-Haşr suresinin yarısını dinledim..Olay kalplerine Allah,ın saldığı korku ile evlerini terk edenlerden kalan malların bölüşümünden bahsediyor..Zenginlere ve Davada bulunmayanlara vermiyor, bu da ALLAH,ın emri ile oluyor.. Resul de buna uyarak dağıtım yapıyor.. konu açık ve net..Şimdi tartışma nedir arkadaşlar..

5-Resullerin görevi:: Allah,tan gelen ilahi emirleri ve tavsiyeleri yaşamak ve yaşanmasını sağlamaktır..Onun haricinde ek bir şey yapmaz..O sebeble VAHİY yeter diyoruz..Bu konuda bırakın tartışmaya, münazaraya bile gerek yoktur...Resuller ALLAH,ın Emir eridir..seçilmiştir..yanlış yapma şansları yoktur..O sebeble Resule uyun denilmektedir.. Resullere uymak Kuran,a ve İlahi kitaplara uymaktır..Bu yorumu çok dikkatli okumalısın kardeşim.. saygılar..

6-Cami imamları Ücretli namaz kıldırma memurlarıdır..

Ezanda geçen SALAH kelimesi:.Düzelme, iyileşme demektir.

7-SÜNNET:::Kur’an-ı Kerim’de kullanıldığı anlamlar göz önüne alınırsa, sünnet kelimesinin en önemli özelliği; değişme göstermeyen sabit bir prensip, kanun ve hüküm anlamındadır.

8-İslam dininde MEZHEP diye bir olguda yoktur. Hatta ayrışmak, bölünmek yasaktır..

Ben beş yıldır Vahiyde olmayan şeylerden münezzehim.

2-Kasım 2018 düşüncelerimden.

saygılarımla.

Nazif Çalıkoğlu


Konu : UYDURULAN DİNDEN İNDİRİLEN DİNE

Lisans : Yazaron Lisansı

02 Kasım 2018
2 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum