ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

TÜRKİYE FIRAT IN DOĞUSUNA GİRMEKTE GECİKİRSE NELER YAŞANABİLİR?

TÜRKİYE FIRAT'IN DOĞUSUNA GİRMEKTE GECİKİRSE NELER OLABİLİR

Türkiye sınır ötesi operasyon yapabilmek için 15 Temmuz darbe girişimini beklemek zorunda kaldı. Çünkü devletin birçok kurumunda olduğu gibi silahlı kuvvetlerde de altmışlı yıllardan başlayıp seksen ihtilaliyle zirve yapan ve 28 Şubat süreciyle perçinlenen fetö kadrolaşması, bu operasyonları geciktirmenin ötesinde imkânsızlaştırıyordu. Karakollarımıza yapılan baskınlar ve verilen şehitler sonrası, bu kadro eliyle dağ-taş bombalanıp "misliyle cevap verildi" diyerek halkın gazı alınıyordu. Lâkin bir türlü dişe dokunur bir operasyon yapılamıyordu. Devlet ancak, başarısız darbe girişimi sonrası kurumlar ve asker içerisinde yapabildiği temizlikle birlikte “Fırat Kalkanı” operasyonununa kalkışabildi. Meşruiyet zeminini de Daeş ile yapılan mücadele bahanesiyle oluşturdu. Eğer biraz daha geç kalınsaydı Amerika ve müttefikleri PYD (pkk) ile birlikte, güya halkı Daeş’ten kurtarma bahanesiyle o bölgeye de yerleşecekti. O güne kadar girmemelerinin nedeni ise Darbe gerçekleştiğinde o bölgeden ülkeye sokacakları Daeşli teröristlerle ülkemizi karıştıracakları düşüncesiydi.

“Zeytin Dalı” Afrin operasyonuna gelince; Türkiye’nin çok iyi hazırlanmış bir tuzağa çekildiği ve başarı elde edemeyeceği bir operasyon olarak düşünüldüğü için küresel baronlar tarafından bu operasyona ses çıkarılmadı. Çünkü sınırımız boyunca ve içerilerde birçok tünel ve sığınak inşa edilmiş, bu sığınaklara dünyanın çeşitli yerlerinden getirilen paralı askerler dahil birçok PKK’lı yerleştirilmişti. Akla gelmeyecek birçok tuzak askerimizi bekliyordu. Geçmişte aynı taktiği kullanan Vietnamlılar Amerikan ordusunu perişan etmiş ve nihayetinde Amerika, ordusunu çekmek zorunda kalmıştı. Bu operasyonun Türkiye’yi Amerika’nın Vietnam’da yaşadıklarına benzer bir şekilde uzun süre meşgul edeceği ve belki de bataklığa saplayacağı hesaplanıyordu. Eğer planları tutar ve şehit haberleri peş peşe gelirse içeride emir eri gibi çalışan satılmış ajanları ve medya eliyle hükumet iyice köşeye sıkıştırılacaktı. Hatta Kuytul gibi hoca (ajan) bozuntuları “Türkiye Afrin’e girer ama çıkamaz. Senin karşında Amerika var Amerika” diye kuru sıkı sallamaya başlamışlardı. Lakin Türkiye, Fırat kalkanı operasyonu sonrası yerli ve milli silah üretimine yönelerek kimsenin beklemediği bir sürede teknolojik silah sistemleri oluşturdu. Fırat kalkanında envanterde olmayan birçok silah Afrin’de kullanıldı. Araziyi bilen Suriyeliler eğitilerek öncü olarak kullanıldığı gibi mesleği askerlik olan personel harici şafak sayan gençler operasyon dışı bırakılarak olası şehit sayısı asgari düzeye indirildi. Bu operasyondaki beklenilmeyen başarı, emperyal baronlara, Fırat’ın doğusuna da operasyon hazırlığı yapan Türkiye’nin asker ya da terörist eliyle durdurulamayacağını gösteriyordu…

Şimdilerde çekileceğiz-çekildik, gidiyoruz gittik gibi bahanelerle Türkiye oyalanmaya çalışılıyor. Çünkü hız verdikleri ARAP NATO’su projesini tamamlayıp bölgeyi onlara terk ederek Türkiye’yi operasyondan vazgeçmek zorunda bırakacaklar. Eğer bizi biraz daha oyalayıp bu planlarını uygulamaya sokabilirlerse; Arap üniforması giydirecekleri PKK militanlarını koruma fırsatı bulacaklar. Hatta Türkiye’nin diğer bölgelerden de çekilmesini isteyecek, bu istekleri kabul edilmezse meşruiyetimizi sorgulamaya açarak işgalci diye propaganda yapacaklar.

Türkiye bu operasyon için hazırlığını tamamlamadan operasyon yapacağını deklere etti. Çünkü ülkemiz üzerinde Fransa’daki “Sarı Yelekliler” benzeri eylemler planlanıyordu. Bence Başkan Erdoğan, bu operasyona başlanacağını söylerken eylemleri başlamadan durdurmayı hedeflemiş ve bunda da başarılı olmuştur. Ama elini açık ettiği için daha fazla beklemeden bir an önce bu operasyona başlanmalıdır.

Kurdun dişine kan değdi bir kere

Artık uysal olması beklenmesin

Engellenemez bir şahlanıştır bu

Yalnız ümmetin değil, tüm cihanın mazlumları sevinsin

Said Dayıoğlu


Konu : TÜRKİYE FIRAT IN DOĞUSUNA GİRMEKTE GECİKİRSE NELER YAŞANABİLİR?

Lisans : Yazaron Lisansı

28 Ocak 2019
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum