ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

Payitaht dizisinde rüyasında peygamber efendimizi gördüğünü söyleyen adamın sahnesini fetö kanalındaki sahte filmlerle kıyaslayıp şu dindarlar da ne geri zekalı, her şeyi yutuyorlar diyen paylaşılar gördüm.

Ciddiye almayacaktım çünkü 80 sene heykel yapıp tapınmayı çağdaşlık sayan zevatın son zamanlardaki tek avuntuları böyle birkaç şey bulup dalgalarını geçmekti... ama bu paylaşılara "maalesef öyle, hiç ibret almıyoruz vs. " gibi yorum yapmış MUHAFAZAKÂR GÖRÜNÜMLÜ vatandaşları görünce kayıtsız kalamadım.

Sormazlar mı adama; batı filmlerinde poposundan gaz çıkarıp dünyayı kurtaran süper kahkahamenlere inanıyorsun da bizim mucize ya da keramet diye adlandırdığımız olaylara inanmayı gericilik mi sayıyorsun. Yoksa sen de aşağılık kompleksi mi var. Hani şu starbucks dükkânlarında 2 liralık kahveye 25 lira verip sonra da kasıla kasıla o bardağı tüm gün yanında taşıyan ve böylece sınıf atladığını düşünen ergenyuslardanmısın?

Sen ne zaman ceddinden ve dininden utanır oldun. Peygamber varisi evliyalar ya da ceddin olan halifeler senin için utanç vesilesi mi?

Rabbin seni yaratmış ve vücudunda 100 trilyonun üzerinde hücre var ve bu hücrelerin hiç biri yapacağı işi sana sormuyor. Sen bir şey yediğinde sadece yediğinin tadını alıyorsun ama sonrası senin elinde değil. Oysa yediğin şey göz için gerekli olan kısmıyla göze kalp için lüzumlu olan kısmıyla kalbe giderken lisan-ı haliyle Rabbin'in kudretini haykırıyor. Bu başlı başına bir mucize ve sanat iken sen buna değil bir soytarının yaptığı nü resme sanat diyerek alkışlıyorsun.Böylece çağdaş ve ilerici olduğunu iddia edenlere yaranabileceğine inanıyorsun. Dikkatli bakarsan onların yaptıkları her şey kendi yobazlıklarının ifşası. Sorarım sana; heykel dikmek mi çağdaşlık, teknolojik atılımlara istemezük diyerek engel olmaya çalışmak mı vb... Söyle bana, yaranmaya çalıştığın bu sözüm ona"Beyaz Türkler" sana ne zaman değer verdiki şimdi seni adam yerine koysun. onlar için kendilerini o mevkilere getiren ağababalarından başkası insan bile değildir...

Aç gözünü kardeşim bırak emperyal batının dayatmalarını da kendi medeniyetine ve tarihine bak.

Tamam belki bazı konular istismara açık ama o boşluğun oluşmasına da hayranı olduğunuz batı ve onların içimize yerleştirdikleri şakşakçıları sebep olmadı mı. Medreseleri kapatıp sudan bahanelerle alimleri asan ve milleti cahil bırakan onlar değil miydi. Şimdi biz onların yanında mı olacağız.

Biz kendi içimizde öz eleştiri yapabiliriz ki bu doğruyu bulmak için gerekli bur yöntemdir ama kendi bağnazlıklarını gizlemek için İslama ve Müslümanlara saldıranlara katılıp "ya evet öyle" diye tasdik edemeyiz.

Unutmayalım ki kişi ahirette de dünyadayken sevdiği ( arkadaşlık ettiği) kişiyle beraberdir.

Ve yine unutmayalım ki kainat boşluğu affetmez ve bir yerde boşluk varsa orası başka argümanlarla doldurulur...

Önce din eğitimini engelleyip bir boşluk oluşturdular sonra o boşluğa istismarcıları salıp sanki onlar dini temsil ediyormuş gibi İslama saldırdılar.

Bu oyunlara gelmeyin. Biz fert fert hepimiz dinimizi öğrenip yaşamak ve tebliğ etmekle mükellefiz. Dini Yahudi ve Hristiyanlar gibi ruhban sınıfının eline bırakıp sorumluluktan kurtulamayız ve kanaatimce bir şey yapmadan yapılanı eleştirmek işin kolayına kaçmaktır.

Vesselam...


Konu : TAKLİT İÇİN Mİ TAHLİL İÇİN Mİ OKUYUP SEYREDİYORUZ

Lisans : Yazaron Lisansı

28 Ekim 2018
1 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum