ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

Şehirden Kaçanlar

Şehirden Kaçanlar

Şu kaosla dolu, keşmekeş içinde yaşadığımız dünyada herkes bir nebze huzur arıyor. Devlet şehirden köye göç yasası çıkarmış,belediyelerde tersine göç büroları kurulmuş. Böylece tarımın gelişmesi amaçlanmış. Bazı ünlülerin çiftlik alıp orada yaşadıklarına dair haberleri okuyoruz.

Açelya Gültekin bir köyde yaşamaya başlayanlara biri.Bunun nedenini şöyle açıklamış " Uzun yıllar şehirde yaşadım. Basit bir hayatı tercih ettim.Doğayla, kendinle daha fazla vakit geçirebiliyorsun.. "

Hayrettin Çağrı Egezer, aynı şekilde şehrin stresini bırakıp kendine dağda yeni bir hayat kurmuş.Doğayla iç içe olmayı, hayvan beslemeyi seçerek evini bile kendi yapmış.

" Mersinli Hayrettin Çağrı Ezerer de iş insanlığından çobanlığa geçiş yapanlardan.

Yüksek eğitimini tamamlamış, ekstrem sporlarla ilgilenen, doğa belgesellerine konu olmuş genç bir adamken hayatındaki ölümlerle kendisini ve hayatını sorgulamaya başladı.Toroslar’ın tepesindeki bir dağ köyünde arazi aldı ve buraya bir çiftlik kurdu. Hem hayvancılık hem de tarım yapıyor." (1)

" Şehirden köye ya da sahil kasabasına göçenleri incelediğinizde, yolun başında “Burada bir işim var, orada nasıl geçinirim?” diye yakınmak yerine bunun için çözüm aradıklarını göreceksiniz. Ya önceden yaptıkları birikim sayesinde yaşayacakları alanda iş kuruyorlar ya da gittikten sonra işlerini freelance devam ettirip pek çok insanın hayalini gerçekleştiriyorlar.

Doğa, insanın kendi kendine yetebileceğini kanıtlıyor... Dünyanın yalnızca insanlar için varolmadığını hatırlatıyor... Kaostan uzak, huzura yakın olmayı sağlıyor., (2)

(1).(onedio /1.8.2019)

(2)mapfre.com/27.7.2019


Konu : Şehirden Kaçanlar

Lisans : Yazaron Lisansı

10 Kasım 2019
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum