ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan
2 yıl önce

Mehmet Baransu'yu Neden Alkışlatmadın Kılıçdaroğlu?

CHP rayından çıktı! Bu sözler CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a ait.

Özcan “Parti iyi yönetilemiyor. Herhangi bir konuda dik duruşu yok. Bundan dolayıdır ki, biz bütün krizlerden zararlı çıkan taraf oluyoruz. Hiçbir konuda net duruşumuz, kırmızıçizgimiz kalmadığı için siyaseten başarılı olamıyoruz. Ülkenin başına bela olan 14 yıllık AKP dönemini bir türlü sonlandıramıyoruz. Bunlardan rahatsızım. Cumhuriyet Halk Partisi İçişleri Bakanlığı’na dilekçe verilerek kurulmuş bir parti değil, ülkenin kurucu partisi. Kuvayı Milliye ruhunun siyasi tecellisi. Cumhuriyet Halk Partisi her konuda net duruşu olması lazım, Cumhuriyet’ten yana olması lazım, Atatürk’ten yana tavrını koyması lazım. Oradan oraya savruluyoruz, bir gün HDP ile kol kola anılır bir parti olarak anılıyoruz, bir gün FETÖ ile anılır bir parti haline geliyoruz. Net duruşunuz, ilkeli olmazsa bunları yaşamakta, siyasi rakiplerinizin böyle haksız algıları oluşturmasına zemin hazırlamış oluyorsunuz. Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi bir an önce partinin temel çizgilerine geri dönmek zorundadır. Böyle devam ederse, her geçen gün kamuoyunda tutarlılığımızı yitiriyoruz, siyaseten geriye doğru gitmeye devam ediyoruz.” diyerek aylardır, hatta yıllardır söyleye söyleye dilimizde tüyün bittiği, yaza yaza parmaklarımızın nasır tuttuğu CHP'nin içinde bulunduğu vahameti özetlemiş!

CHP lideri Kılıçdaroğlu yaptığı tüm konuşmalarda elinden geldiğince 15 Temmuz mücadelesini itibarsızlaştırmak için yoğun çaba gösteriyor. Bunun son örneğini Adana'daki mitingde gördük. CHP lideri Adana mitinginde fetullahçı terör örgütü üyeliğinden hapse giren gazetecilerin isimleri anons ettirip mitingde bulunan kalabalığa "burada" dedirtti, alkışlattı!

Ama bir ismi, Mehmet Baransu'yu es geçti. FETÖ'nün Balyoz, Ergenekon ve Şike kumpas davalarının bavulcu gazetecisi Mehmet Baransu'nun adını okumadı! Bir alkışı ona çok gördü! Oysa o da FETÖ'nün tetikçisi, Kılıçdaroğlu'nun anladığı dilden "gazeteci"ydi! Balbay'dan korkusuna mı yoksa Cihaner'den korkusundan mı bilinmez, ŞEHİTLER arasında yaptığı ayırımı tetikçi gazeteciler arasında da yaptı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bilerek ve isteyerek son üç aydır 15 Temmuz gecesinde darbecilere karşı tanklara göğsünü siper eden milletimizin mücadelesini itibarsızlaştırmak için her yolu deniyor. Mesela 15 Temmuz gecesi demokrasi mücadelesinde şehit olan vatandaşlarımızı, terörle mücadelede şehit olan vatandaşlarımızdan ayrı tutma garabetini gösterdi.

Utanmadan, sıkılmadan Şehitler arasında ayrım yaptı. Bir türlü darbe gecesi FETÖ'cü hainler tarafından şehit edilen vatandaşlarımızın şehadetini içine sindiremedi. Korkmasa, 1. Köprü'nün adının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olmasına açıktan karşı çıkacak.

CHP lideri Kılıçdaroğlu şunu iyi bilsin ki; 15 Temmuz gecesi şehit olanlar, askerimizin üniforması içine saklanmış vatan hainleri tarafından, bu milletin silahıyla, tankıyla, uçağı ve helikopteriyle Şehid edildiler. Yani bugüne kadar gördüğümüz terör örgütleri  PKK, DEAŞ ve DHKPC tarafından değil, kendi ordumuzun içine gizlenmiş bir terör örgütü tarafından şehit edildiler. Milleti korusun diye eline silah verilen bir grup hain tarafından Şehit edildiler.

Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP'nin şimdilerde kimlerle birlikte olduğuna bakmak her şeyi özetliyor. Baktığımız zaman Türkiye düşmanlığı yapan kim varsa CHP ile ittifak halinde.

AP, Türkiye aleyhine karar alıyor, destek CHP'den geliyor.

Devlet, sırtını teröristlere dayayan, terör propagandası yapan HDP'ye operasyon yapıyor, HDP'ye destek CHP'den geliyor. Ama aynı CHP ve Kılıçdaroğlu hükümeti terörle mücadele etmemekle suçluyor.

Devlet, kurumların içine sızmış alçak örgüt FETÖ'ye operasyon yapıyor, bu alçaklara destek CHP'den geliyor. Ama aynı zamanda aynı CHP ve Kılıçdaroğlu hükümeti siyasetteki FETÖ'cülerle mücadele etmemekle suçluyor.

Bir parti daha ne kadar savrulabilir?

YANAN KÜÇÜK BEDENLERİN ÜZERİNDEN SİYASET YAPAN ALÇAKLAR'A

Geçtiğimiz hafta Adana'nın Aladağ ilçesinde bulunan bir kız yurdunda çıkan yangında 11 minik beden diri diri yandı. Yangın sonrası yapılan incelemelerde bir çok ihmaller zinciri olduğu tespit edildi. Kabul ediyorum, bu kazadan ziyade bir cinayet! Müsebbibleri de en ağır şekilde cezalandırılsın.

Ama ülkemizde her olumsuz olayı kendeilerine malzeme yapan leş kargaları yanan minik bedenler üzerinden de siyaset yapmaya kalktı.  İnanın yanan çocuklar umurlarında bile değildi. Yurdun "dini bir yurt" olması onların için konunun üzerinde tepinmek için yeterliydi.

Şimdi bu leş kargalarının hafta sonu "medeniyetin beşiği" Amerika'da diri diri yanan 33 kişiden mutlaka haberi vardır. Şimdi Amerika için, Hıristiyanlık için niye GERİCİ demiyorlar? Oysa Amerika'daki yangın ile Adana'daki yangında bir çok benzerlikler var. Mesela, ikisinde de yangın merdivenleri çalışmıyor. Neden sosyal medyada kirli parmaklarınızı Amerika ve Hıristiyanlık için kıpırdatmadınız?

Dedim ya, yanan çocuklar umurlarında değil. Sevindiklerine bile inanıyorum. Vaktiyle Ankara'da gerçekleştirilen terörist saldırıda yaşamını yitiren Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencisi Feyza Acısu için bunların bir yayın grubunda "Tesellimiz ölenlerden biri başörtülü" diye alçakça bir yorum yapmış, gazete de bu yayını paylaşmıştı.


Konu : Siyaset

Lisans : Yazaron Lisansı

05 Aralık 2016
1 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum