ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan
3 yıl önce

Yalandaroğlu Kemal Bey!

“Bir insanda yok ise edep, neylesin medrese mektep…

Okusa, âlim olsa, yine merkep, yine merkep”

                                                    Necip Fazıl Kısakürek

***

Daha önce de yazdım; Kemal Bey o kadar çok gaf yapıyor ki, artık gaflarının haber değeri bile yok. Anlayacağınız durum bu kadar vahim yani. Kemal beyin kendi kendine ettiği kötülüğü, dünyadaki kalburüstü senaristler toplansa edemez. Beyefendi bu konuda herkese şapka çıkartıyor!

Fakat, bu defa işi gaftan birkaç adım daha ileriye götürdü.  Kılıçdaroğlu, son çıkan KHK ile 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına getirilen askerlik muafiyetine dünkü grup toplantısında karşı çıktı. Karşı çıkmakla kalmadı, hükümetin şehitler arasında ayrımcılık yaptığını, 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarının askerlikten muaf tutulurken, terörle mücadelede şehit olanların yakınlarının askerlikten muaf olmadığını, bu şekilde şehitler arasında ayrımcılık yapmanın HAİNLİK olduğunu bir çırpıda söyleyiverdi!

“Binali bey duysun…” ve “Saraydaki zat” diyerek de açık adresin neresi olduğunu yalan mektubunun zarfına işledi.

***

Oysa durum hiç de Kemal beyin söylediği gibi değildi.

Ak Parti 2009’da yaptığı kanun değişikliğiyle şehit oğlu ve kardeşlerini askerlikten muaf tutmuştu. Askerlikten muaf tutulma kararını da kişilerin kendi tercihine bırakmıştı. Yani şehit yakınlarından askere gitmek isteyen olursa, gidebiliyordu.

Şimdi tekrar başa dönelim.

2009’da yapılan kanun değişikliğiyle terörle mücadele eden kolluk kuvveti mensuplarımızdan şehit olanların oğlu ve kardeşleri askerlikten muaf tutulmuşken, 15 Temmuz şehitlerimizim çocuk ve kardeşlerine bu muafiyetin getirilmesine karşı çıkmak ayrımcılık olmuyor mu?

Bu durumda ayrımcılığı yapan kim? Peki hain kim oluyor?

İnsan nasıl böyle fütursuzca konuşabilir?

***

Bir kez daha görüyoruz ki Kemal Bey tükenmişliği yaşıyor. Millete söyleyecek tek bir siyasi sözü olmadığı için yalanlarla, dolanlarla milletin kafasını karıştırmaya çalışıyor. Niye böyle söylüyorum; Ana Muhalefet partisinin liderinin 2009’da çıkarılmış “çok hassas” bir yasayı bilmemesi mümkün mü?

Bilmiyorsa niye hala o koltukta oturuyor? Biliyorsa, niye yalan söylüyor?

Bu zatın danışmanları kimlerdir? Bu danışmanların Kemal beye olan düşmanlıkları var mıdır? Nasıl olur da koskoca bir partinin siyasi lideri kendi kendini madara eder?

Ayrıca,  terörist pkk’ya sırtlarını dayadıkları için kodese tıkılan ve şimdilerde sırtlarını ranzalara dayayan HDP’li vekilleri savunmak için Kartal’daki terör mitinge giden CHP’nin, terörist PKK’nın şehit ettikleriyle ne alakası var? Size ne bizim şehitlerimizden?

Siz önce Devlet Bahçeli’nin söylediği “içinize kaçan HDP"yi çıkarın!


Konu : Siyaset

Lisans : Yazaron Lisansı

23 Kasım 2016
2 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
1 yorum

Sefer Aytekin 3 yıl önce

Mükemmel olmuş Kardeşim.