ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan
3 yıl önce

Küçük Amerika’ymış!

Yazaron’da bugün Eski Mo  “Küçük Amerika” başlıklı bir yazı kaleme almış.

Neymiş efendim “Eskiden beri Türkiye hakkında küçük Amerika benzetmesi yapılır. Aslında bu söylem, muhafazakâr liderlerin Amerika yakınlaşmasından sonra başlamış.”

Yazıda gerçek olan bölümler de yok değil, fakat niyet “bağcıyı dövmek” olunca doğrular da bağlamından kopup gidiyor.Öncelikle şunun bilinmesi gerekir;

Türkiye’de kim kaybettiyse, Amerika’da da onlar kaybetti.

Türkiye’de Neocon’lar kaybetti, Amerika’da da Neocon’lar kaybetti.

Türkiye’de PKK sözcüsü HDP kaybetti, Amerika’da da Clinton ile yuvarlak masada içli dışlı olan HDP kaybetti.

Türkiye’de FETÖ kaybetti, Amerika’da da himmet paralarını Clinton’da akıtan, militanlarının rüya seanslarında Hillary’yi görüp “10 Kasım’a kadar sabır” diyen FETÖ kaybetti.

10 Kasım da nerden mi çıktı? FETÖ hikayesi!

Tutuklu örgüt üyelerinin birbirine gönderdiği notta, bir örgüt mensubunun eşinin rüyasında, FETÖ tarafından desteklendiği bilinen ABD Başkan adayı Hillary Clinton'ın tutuklu FETÖ'cüleri hapisten kurtardığını gördüğü aktarılıyor. İşte o nottaki ifadeler: "Bir arkadaşın eşi rüyasında Medrese-i Yusufiye'den arkadaşları görüyor. Bir kazandalar ve altlarında ateş yanıyor. Sonra bir konferans salonunda buluyor kendisini, karşısında bir bayan, bu işin takipçisi olduğunu, sonuna kadar destek olacağını söylüyor. Cep telefonunu bile vererek eşlere 'Ne zaman isterseniz arayın ben ABD Başkanıyım' diyor."

Ezcümle; Terörist "YPG'ye silah vermeye devam edeceğiz." diyen Hillary kaybetti!

Nedense Eski Mo   Türkiye’yi sürekli Amerika’ya şikayet eden emperyalizm karşıtı solculara değinmiyor.

Var olduğunu sandığımız “Yeni Kapı Ruhu”nu Amerika Büyükelçisiyle yaptığı görüşme sonrası rafa kaldıran muhtereme bir parantez açmıyor.

Yazarımız “Son seçimde başkan olan modeli sizlere söyleyeyim. Dinci söylemleri olan, yer yer ırkçılığa dayanan söylemlerle popüler olan,  avam diliyle konuşan, kalabalıkları coşturan, önüne gelene posta koyan biri Amerikan başkanı seçildi. Malum Trump. Bize ne kadar da benziyor değil mi?” diyerek de yazısında bahsi geçen yarışma, moda vs konuların aslında araç olduğunu, amacın birilerine çakmak olduğunu ne güze özetlemiş.

Amerika’nın “Endişeliyiz” diye son bulan ayar verilen mesajların kendisinin hedefe koyduğu “gizli özne” için olduğunu bilsin isterim.

Türkiye’nin Suriye’de uzun süre içinde bulunduğu çıkmazın müsebbibinin Amerika olduğunu yazmama bile gerek yok sanırım.Türkiye’nin Fırat Kalkanı ile Amerika’nın Suriye’nin kuzeyinde inşa etmeye çalıştığı terör koridorunu oyununu bozduğu için nasıl da Musul’da boşa çıkarılmak istediği herkesçe malum.

15 Temmuz darbesinden sonra Amerika’nın sessizliğini, dahası darbenin arkasındaki Amerika gölgesini sağır sultan duydu.

Özellikle son dört yıldır Obama Amerika’sının hangi politikası Türkiye ile paralel ki abalıya vurmaya kalkıyorsun!

Adettendir; dünyadaki depremlerin bile sebibi görülen birini hedefe koymak.

FETÖ militanlarının don vuran kayısıların sebebi olarak gösterdikleri kişi ile, Eski Mo'nun hedefindeki kişi ne kadar benziyor değil mi?


Konu : Siyaset

Lisans : Yazaron Lisansı

12 Kasım 2016
1 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
1 yorum

arif SARITÜRK 3 yıl önce

Dünyada terör ve destekçileri kaybeder inşALLAH vaziyette öyle gözüküyor.