ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan
3 yıl önce

Sen Neredeydin Kılıçdaroğlu?

Bizler yazmaktan usandık, Kılıçdaroğlu yalan söylemekten bıkmadı. Artık ettiği çarkların haber değeri bile yok fakat son yalanı yenilir yutulur gibi değil.

Vicdanlı bir çok CHP'li seçmeni bile rahatsız eden bir yalanı, milletin gözünün içine baka baka, utanmadan sıkılmadan söyleyiverdi.

Katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanımıza "Beyefendi Marmaris'te tatil yaparken Meclis topa tutuluyordu." derken hiç yüzü kızarmadı.

Darbe girişimi sonrası oluştuğunu sandığımız "birlik ruhu" bozulmasın diye, haftalardır Kılıçdaroğlu'nun saçmalamalarını yeterince gündeme getirmemeye gayret gösterdim.

Fakat bu son açıklaması kulak ardı yapılacak gibi değil.

Tamam, belli ki Allah'tan korkmuyorsun, bari milletten utan!

Tamam, belli ki millet umurunda değil, bari çorundan çocuğundan, torunlarından utan!

Tüm dünya Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın Facetime ile CNN Türk'e bağlanarak milleti sokaklara çağırdığına şahit oldu.

Darbenin içte ve dıştaki hain destekçileri "Erdoğan Almanya'ya iltica talebinde bulundu" yalanını yayarken o, ölümü göze alarak bindiği uçakla milletine doğru uçuyor, Kılıçdaroğlu'nun sessizce kaçtığı Atatürk Havalimanı'na iniş yapıyor ve milletiyle kucaklaşıyordu. Bu sırada darbeci hainler de Cumhurbaşkanımızın kaldığı oteli bombalıyordu.

Peki "Kim darbe girişimi yaparsa o tankın önüne ilk ben çıkacağım." diyen Kılıçdaroğlu darbe gecesi neredeydi?

Kılıçdaroğlu'nun o gece 22:00 uçağıyla İstanbul'a geldiği ve 23:15 sularında Atatürk Havalimanı'na indiği artık biliniyor.

Yani Kılıçdaroğlu indiği zaman  Atatürk Havalimanı darbecilerin işgali altındaydı. Kılıçdaroğlu'nun sokak sokak gezip tank aramasına da gerek yoktu çünkü tanklar havalimanını kuşatmış, deyim yerindeyse Kılıçdaroğlu'nun ayağına kadar gelmişti.

Peki o ne yaptı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimi meydanlara, hava alanlarına çağırıyorum. Ben de orada olacağım" derken Kılıçdaroğlu, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ve İl Başkanı Cemal Canpolat'la birlikte havalimanından sıvıştı ve Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun evinde darbe akamete uğrayana kadar izledi.

İzledi diyorum çünkü darbenin akamete uğramasından sonra gece yarısı telefonla bağlandığı bir programda "Şu anda İstanbul'dayız, dikkatle izliyoruz." diyebildi.

Dikkatle izliyormuş...

Hani tanka çıkacaktın?

Millet sokaklarda kurtuluş mücadelesi verirken, tankların paletleri altında ezilirken, üzerlerine mermiler yağarken o izliyormuş!

Ee, Pensilvanya'daki terörist başı da izliyordu.. Hem de senin gibi dikkatle..

Gelin, yazımın sonuna bir parantez açıp Gazeteci Yazar Murat Kelkitlioğlu'nun o gece Kılıçdaroğlu'nun da olduğu CHP ekibinin darbecileri selamlayarak Havalimanından uzaklaştığını iddia ettiği yazısına göz atalım;

    (...) CHP lideri, 15 Temmuz gecesini İstanbul'da Bakırköy Belediye Başkanı'nın evinde geçirdiğini daha önce açıklamıştı zaten. Benim anlatacağım ise, İstanbul Atatürk Havalimanı VIP salonuna indiği anda neler yaşandığı.

Vatan hainleri havalimanını işgal etmiş, VIP salonunun önünde de bir tank konuşlanmış. Bu arada, CHP liderinin uçağı iniş yapıyor. CHP'nin İstanbul yöneticileri de Kılıçdaroğlu'nu karşılamak için VIP'e doğru yola çıkıyor.

Salonun önünde konuşlanmış tankın içindekiler, partililerin araçlarını içeri sokmuyor. CHP'li yöneticiler bunun üzerine araçlarından iniyor ve asker bozuntularını selamlayarak VIP salonuna giriyor. Durum Kılıçdaroğlu'na anlatılıyor ve salondan nasıl çıkılacağının planı yapılıyor.

O sırada beklenmedik bir gelişme yaşanıyor ve salonun önündeki tank başka bir yöne hareket ediyor. Bunu fırsat bilen CHP'liler, genel başkanlarını da yanlarına alıyor ve hızla hareket ederek, tankın içeri almadığı araçlarına binerek olay yerinden uzaklaşıyor.

Yani ülkenin anamuhalefet partisi ve lideri, işgal veya darbe girişimine rağmen, ne derseniz kabulüm, orada bir açıklama yaparak yaşananlara tavır koymak yerine olay yerini terk etmeyi tercih ediyor.

Varın gerisini siz düşünün!"

Sadece bir soru;

Acaba Kılıçdaroğlu'nun darbe gecesi uzunca bir süre sessiz kalmasının arkasında FETÖ'cü darbecilerin başarılı olacağına inancı mı yatıyordu?


Konu : Siyaset

Lisans : Yazaron Lisansı

02 Kasım 2016
1 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum