ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan
3 yıl önce

Beyinleri Hayatü’s Sahabe ile Hipnozladılar!

Ülkemiz son dört yılda FETÖ belasıyla mücadele ediyor. Bu mücadelede 15 Temmuz’a kadar Ak Parti ve Erdoğan tek başına bırakıldı. Tek başına bırakılmakla kalmadı, özellikle ana muhalefet partisinin FETÖ örgütüne karşı verilen mücadeleye tam saha presle karşı durduğuna şahit olduk.

Yazılarımızda CHP’nin FETÖ’yü hangi saikle arkaladığını defaatle dile getirdik. Bu konulara tekrar girmek istemiyorum.

Bugün ‘Nasıl oluyor da, FETÖ denen hain örgüt insanları haşhaşileştiriyor?’ sorusuna cevap arayacağım.

Bu yazıda okuyacaklarınız Türkiye'de ilk kez yazılıyor.

Özellikle maddi durumu iyi olmayan zeki beyinleri çocuk yaşta ele geçirip, din perdesi arkasından birer ölüm makinesine dönüştürdüler.

Bunların yurt ve evlerine yolu düşenler de çok iyi bilir ki; FETÖ yurt ve evlerinde asla Kur’an ve Sünnet dersi vermez. Kılınan her vakit namazı sonrası namazı kıldıran imam tarafından Hayatü’s Sahabe kitabından menkıbe okunur.

Hayatü’s Sahabe; akıcı bir dille sahabelerin hayatlarını anlatan, okurken insanı derin düşüncelere sokan, kimi zaman okuyanı bu diyardan alıp Asr-ı Saadet’e kadar götüren, Sahabe sevgisini insanın kanına işleyen kitaplar serisidir.

FETÖ, her şeyi kendi çıkarına kullandığı gibi bu eseri de kötü emellerine alet etmiştir.

Eserde sıklıkla, sahabelerin Allah Resulüne(S.A.V) bağlılıkları, Resulüllah(S.A.V)  için ailelerinden, yerlerinden, yurtlarından nasıl da gözlerini kırpmadan feragat ettikleri anlatılır.

Özellikle Zeyd bin Harise(R.A)’in hayatı ön plana çıkarılır, tüm talebeler etkilenirdi.

Bilindiği üzere Hz. Zeyd bin Harise(R.A) çocuk yaşlarında iken annesi Su’da ile birlikte akrabalarını ziyarete gitmiştir. Bu sırada başka bir kabilenin baskınına uğrarlar. Zeyd’i esir alırlar ve Mekke’ye panayıra getirirler. Hz. Hatice’nin yeğeni Hâkim bin Hizam, Zeyd’i 400 dirheme satın alır ve halası Hz. Hatice’ye hediye eder. O da Peygamber Efendimiz(sav)’e hediye eder. Peygamber Efendimiz(sav) onu derhal azad ederek yanında alıkoyar.

Zeyd’in babası Hârise, kardeşi Ka’b ile birlikte yanına fazla miktarda para alarak Mekke’ye onu geri almaya gelir. Fakat Zeyd Peygamber Efendimiz(sav)’e  “Ben hiç kimseyi size tercih etmem. Siz benim hem amcam, hem de babam makamındasınız. Sizin yanınızda kalmak istiyorum” der.

Peygamber Efendimiz(sav) Zeyd’in kendisine olan bu bağlılığını ve sevgisini görünce onu Kâ’be-i Muazzama’nın duvarında bulunan Hacer-ül Esved taşının yanına götürüp oradakilere hitap ederek; “Şahid olunuz Zeyd benim oğlumdur. O bana vâris, ben ona vârisim” buyurur.

Bu tür menkıbelerle genç beyinlere “Hizmet için gerekirse anne ve babadan vaz geçilir” öğretisi yüklenir. Onun içindir ki, FETÖ üyelerinin anne babaları örgütün içinde değilse, aile içi büyük kopmalar yaşanmaktadır.

Hayatü’s Sahabe’de; fakir oldukları halde her şeylerini İslamiyet’in yayılması için hibe eden sahabeler, Taif’de, Peygamber Efendimiz(sav)’in taşlanmasına göğsünü siper alan Zeyd gibi ölümü göze alan sahabeler, FETÖ tarafından utanmadan örgütü hipnozlamak için kullanıldı.

Burada  iman edenlerin halis duygularından, onların Peygamber(sav) ve Sahabe sevgilerinden acımasızca faydalanmanın yoluna gitti.

Ne Kur’an öğretildi ne de tefsiri okundu.

Talebeler, Hayatü’s Sahabe, Feto’nun kitapları ve vaazlarıyla robotlaştırıldı. Yaz kamplarında da Risale-i Nur'u kurduğu ihanet yolunda kaldırım taşı olarak kullandı.


Konu : Siyaset

Lisans : Yazaron Lisansı

23 Ekim 2016
2 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
1 yorum

Kerem Çalışkan 3 yıl önce

Adil Öksüz' ün mağaraya saklanmasını kesin peygamberimizin hicret ederken mağarada müşriklerden saklanmasına benzetmişlerdir.