ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan
3 yıl önce

Terör Bahane, İşgal Şahane

Amerika ülkeleri terör örgütleri aracılığıyla işgal ediyor. Bu, ne bir duyum ne de bir komplo teoridir. Anlamak için, gündemi takip etmek yeterlidir.

Çok gerilere gitmeden Afganistan’a bir göz atalım.

Rus ordusu 27 Aralık 1979 yılında Afganistan’a işgal harekatı başlattı. İşgal, 1989’a kadar devam etti. Savaşta 2 milyon insan ölmüş, 2 milyon insan da yaralanmıştır. Rus işgali Afganistan’da farklı gurupların ortaya çıkmasına neden oldu. Bu gruplardan biri de Taliban’dı. Amerika, Afganistan savaşında Rusya’ya karşı Taliban’ı destekledi.Amerika’nın Taliban’ı desteğinin altında; Orta Asya’nın enerji kaynaklarını elinde tutmak ve İran’ı sıkıştırmak yatıyordu.

Taliban 1996’da ülkenin yaklaşık dörtte üçünü ele geçirdi. Taliban, Ladin ve Molla Ömer, Amerika, Suudi Arabistan ve Pakistan tarafından ülkenin mutlak hakimi kabul edildi.

1986 yılında CIA başkanı Willam Casey, Sovyetler Birliğine karşı savaşı şiddetlendirmek için şu kararları alır

a) Mücahitlere Stinger füzeleri de dâhil gelişmiş silahların verilmesi,b) CIA’nın ISI ile birlikte Mücahitlere eğitim vermesi,c) Dünyanın her yerinden radikal Müslümanları getirip Pakistan üzerinden Afganistan’a sokma.

CIA başkanı Willam Casey’in bu çağrısıyla dünya genelinden yaklaşık 35.000 kişi Taliban’a katıldı. Katılanlardan biri de Suudi Hanedanına çok yakın bir aileden gelen Usame Bin Ladin’di.

1989 yılında Ladin’in önünü açmak için bir çok araştırmacının CIA işi olduğu yönünde birleştiği Filistinli Abdullah Azzam’ın Peşaver’de aracında öldürülmesinden sonra Ladin, El Kaide’nin başına geçti.

Amerika, daha önce destek ve eğitim verdiği Ladin ile ters düşmeye başladı.

Amerika, 11 Eylül 2001’deki ikiz kule saldırılarının sorumlusu olarak gördüğü Ladin’in El Kaide’sini bahane ederek Afganistan’ı işgal etti.

Ladin  ABD parmağı beni gösteriyor ama ben yapmadım, yapanlar kendi çıkarları için yaptılar. Ben Afganistan’da yaşıyorum ve bu tür eylemlere izin vermeyen Molla Ömer’e bağlıyım ama yapanları da tebrik ediyorum” diyordu.Amerika için aslında kimin yaptığı çok da önemli değildi. Ortadoğu’ya yapılacak Haçlı seferinin kapısının aralanmış olmasıydı önemli olan.

Amerika’nın Afganistan işgalinin altında yatan nedenleri şöyle sıralayabiliriz;

1.Orta Asya Petrol ve Doğalgaz hatlarının kontrolünün ABD’nin eline geçmesi,2.İran’ın kuzeyden kuşatılması,3. Müstakbel güç Rusya, Çin ve Hindistan’ı kontrol etme imkânı,4.Afganistan’da ekilen Uyuşturucu alanlarının denetim altına alınması,5.Bağımsızlığın yeni kazanmış Orta Asya ülkelerini kontrol etmek ve bunların İran’a ya da başka ülkelere kaymasını önlemektir.

Dış güçlerin bir milletin kaderini nasıl etkilediğini görmek için Afganistan iyi bir örnektir. Afganistan, tıpkı Türkiye gibi stratejik öneme sahip bir ülkedir. Orta Asya’ya hakim olmak istiyorsan, Afganistan’a sahip olman gerekir. Amerika da bunu yaptı.

SURİYE VE IRAK

Henry Kissenger, 11 Eylül saldırısı sonrasında kendisine yöneltilen “Şimdi ne olacak?” sorusuna “Yeni bir sayfa açılıyor dünyada. Bundan sonra Artık sadece Müslümanlarla Müslümanların savaşını göreceğiz.” cevabını vermişti.Öyle de oluyor.

Irak ve Suriye’de ölen de “Allahu Ekber” diyor, öldüren de. Ölen de Müslüman, öldüren de.

DAEŞ denen bir belayı Müslümanların üzerine musallat ettiler. Bu haydutlara silah verdiler, eleman kazandırdılar. Yazının başını hatırlayalım, 1986 yılında CIA başkanı Willam Casey’in hedeflerinden biri neydi; “Dünyanın her yerinden radikal Müslümanları getirip Pakistan üzerinden Afganistan’a sokma.”

DAEŞ ile iki kuşu tek taşla vuruyorlar. Hem İslamiyeti terörizmle ilişkilendirip, Müslümanlar teröristtir algısı yerleştiriyorlar, hem de müslümanı müslümana kırdırıyorlar. Şimdi de besledikleri bu örgütü yok etme bahanesiyle Irak ve Suriye’yi işgal ediyorlar.

Burada dikkatleri çeken bir nokta da; Türkiye, Cerablus ile başlayan ve bugün Dabık ile devam eden DAEŞ temizliğine başlamasaydı, batılı şer cephesinin Musul’a operasyon yapmaya hiç niyetleri yoktu.

Türkiye, Suriye’de oyunlarını bozunca tutuştular ve Musul’u DAEŞ’ten temizlemeye(!) karar verdiler.

Tüm dünya Türkiye sayesinde Suriye’de, batılı şer odaklarının profesyonel stüdyolarda çektikleri “kelle kesen” DAEŞ videolarının gerçek olmadığını, bunların toplumları korkutmaya yönelik bir kurgudan ibaret olduğunu, DAEŞ’in de korkup kaçacağını veya yok edileceğini gördü.

Amerika’nın Türkiye işgalinin maşasının ise Fethullahçı Terör Örgütü olduğunu artık bilmeyenimiz yok.Yıllardır her türlü olanağı sağladığı, terörist başını ülkesinde beslediği FETÖ’ye 15 Temmuz 2016’da Türkiye’yi işgal görevi verdi.

Bunun ispatı için öyle bin dereden su getirmeye hiç gerek yok.

Müttefikim dediğin, stratejik ortağım dediğin Türkiye senden FETÖ elebaşını istiyor fakat sen bu terörist başını iade etmiyorsun. Çünkü ortaksın!

 FETÖ’yü kullanarak Türkiye’de kalkıştığın işgal 15 Temmuz’da kahraman Türk milleti tarafından püskürtüldü. Kısa vadede Türkiye’de bu hainlerle bir iş yapamayacağını Amerika da biliyor. Fakat FETÖ sadece Türkiye’ye has bir terör örgütü değil.

Amerika’nın desteklediği FETÖ, global ve devletin silahıyla devletle savaşan yeni nesil bir terör örgütü.Amerika işgal etmek istediği ülkeyi, ülkenin kendi içinden çıkardığı terör örgütleri aracılığıyla yapıyor, yapmaya devam edecek.Terör bahane, işgal şahane!


Konu : tarih-araştırma

Lisans : Yazaron Lisansı

16 Ekim 2016
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum