ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

Protokol kim mi ? Tabiki Ayakkabı boyayan çocuklar ...

Gitar virtüözü Carlos Santana 1989'da İstanbul'a geldiğinde kenti dolaşmaya çıkar. Kimse onu tanımadığından Taksim, Beyoğlu, Sultanahmet dolaşır. Bir boyacı çocuğa ayakkabılarını boyatır, çevresine toplanan boyacı çocuklar onun Santana olduğunu, konser için Türkiye'ye geldiğini bilmektedir. Santana merak eder; nerden biliyorsunuz? Boyacı çocuklar ayakkabı boyarken dikizledikleri gazetelerden Santana'nın Türkiye'de bir konser vereceğini bildiklerini söylerler.
Santana boyattığı ayakkabısının parasını ödemek istediğinde çocuklar buna itiraz eder, para almazlar. Santana borçlu kalmayı hiç istemediğinden ertesi gün Harbiye Açıkhava'da düzenleyeceği konsere boyacı çocukları davet eder.
Çocuklar ertesi gün konser için Açıkhava tiyatrosuna gittiğinde kapıdan içeri alınmazlar, güvenlik görevlilerine dertlerini anlatamazlar üstüne bir de dayak yerler !
Santana haberi alır almaz asistanına çocukları içeri almalarını ve en önde protokole oturtmalarını ister. Bu olmadan konserin başlamayacağını söyleyen Santana gerçekten de konseri başlatmaz !
Protokoldeki zevat kovulduktan sonra boyacı çocuklar protokol koltuklarına oturur ve konser başlar. Santanamız boyacı çocuklara protokolde konser veren ilk rock sanatçısı olarak tarihe geçer.
(Zafer Algöz'ün Kafa Dergi Aralık Sayısından "Viva Santana" adlı yazısından özetleyerek aktaran: Ümit Özdemir)


Lisans : Yazaron Lisansı

03 Ocak 2016
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum