ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan
3 yıl önce

Temmuz'un 15 i

15 TEMMUZ 2016

Tv izliyorduk, kanal çok, zaplama mı diyorsunuz işte öyle bir şey. Sıkıntı da var haliyle. Öyle ya maaş günü. Temmuzun 15 i, İaşe: Kredi Kartları, Kredi taksitleri, 5 tane tlf faturası, fiber internet taksidi, ve interneti kullanan aletlerin taksitleri, gaz, benzin; apt. aidatları, yakıt, sigorta, pul, okul taksitleri, abobelikler, kira..vs. onlardan işte.

Sıkıntı artık yükümüz. Alışkınız da. O gün biraz fazla. Biraz ı da kaldırabiliriz. Bayağı bayağı sıkıntılı bir gün. Neyse halk mı ulusal mı o kanaldabiraz takıldım. Sövecem biliyorum. Stres atacağım. Hani bana ya da Reisime vuracak, deşarz mahiyetinde işte.

Olmadı. Bir konu bir konuk vardı sanırım. Arkaya 1 video düştü Tanktı o! Şeytanının aklına gelmezdi. Ama Tankı gördüm. Hiledir dedim. Hep yaparlar ya! Tüm kanalları gezdim. Bizimkileri ilk 19 daki es medya Trt filan. Yok. Bizim kanallarda tank mankyok. Geri o kanala geldim. Biraz daha eğilmişler tank üzerine. Ama emin değiller. Yorumluyorlar.

İlk aklıma hükümet geldi. Can Dündar'ın dediği gibi Attım bir twit: "Balans ayarı, endişelenmeyin" babında. Ama öfke ve heyecan stres ve sıkıntıyı silip süpürmüştü. Gidiyordu: Benliğimizi, kendimizi, şeref ve namusumuzu... güvenerek OY verdiğimiz Adam. O KOCA ADAM gidiyordu. Giderdi de.. Küfür Tek Milketti ya işte o endişe. Heyecanın yerini korku endişe üzüntü aldı.

Yok ya dedim. 40-50 kişidir. Çok Güçlüyüz! Bilincindeyim. Mümkün değil filan derken TRT yoktu. Geldi. Darbe benim evde oldu. Ağlamalar, durunlar, bekleyinler filan

OL-MAZ dedim. Bu 3. DÜNYA HARBİ hatta KIYAMETTİ. Olamazdı. 14 yıldır yedirmeyiz yazmalar, inançlar.... derken yayın akışı, Halkın Engelleri, Askerin acizlikleri. Başbakanın KALKIŞIM demesi. Turgay Güler filan bizi de sokağa altı vesselam. Da sandığım gibiymil dedim 40 sapık Talat Aydemir gibi kalkışmış dedim. Yanıldım. Meğer TC nin en kapsamlı DARBE girişimiymiş. Her geçen gün de büyüyor zaten.

Sözün Özü: Bu 15 Temmuz

1071 den

1453 ten

1789 dan

19 Mayıstan çok ama çok büyük bir Olay Dünya ve insanlık tarihinde....

Bayram olmaz ise Kalkışım Başarılı olmuş olur. Oy verdiğim temsilcilerim ve Yüce Türk Milleti bilir.

"Darbe aceleye gelmiş olabilir, plan bozulmuş olabilir, panik yapılmış olabilir, taktik hatası yapılmış olabilir. Erdoğan iyi bir siyaset izleyerek krizi fırsata çevirmiş olabilir. Halk uyanmıştır.. hepsini söyleyebiliriz."

Ama o gün birikeri lapjasını alıp gitseydi, Muhammetciklerimiz vatana ihanetten yaegılanmayı göze almak pahasına görevletini aksatmamış olsa ve o salalar Allahın yardımı ile kalplerine korku vermemiş olsa idi.

Şu an çok farklı bir şey yazıyor veya yazamıyor olacaktım.

Denizler gibi sevaplar aktı yurdumda. Her gün duş alanlara ne mutlu!

Ama maalesef parmak bile batırmayan çok kardeşletiniz var.

Çok şey istenmiyor:

Oy ver!

Oy verdiğini KORU!

Saygılarımla!


Lisans : Yazaron Lisansı

03 Ağustos 2016
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum