ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

..KÜRESEL BARONLARIN TÜRKİYE İÇİN DÜŞÜNDÜKLERİ “GUAİDO” KİM?

Türkiye, emperyalistler tarafından bir asra yakın bir süre uyutulup, uyuşturulup, diğer birçok sömürge devletlere ve halklarına yaptıkları gibi köleleştirilmeye çalışılsa da kadim devlet geleneği olan bir milletin son devleti olduğu için özüne dönmeye ve dünya ya ben de varım, benim de söz hakkım var demeye başlamıştır.

Son yirmi yılda yapılanlar gösterdi ki küresel baronların ve onların içimize yerleştirdikleri yardakçılarının tüm çabalarına rağmen, milletimizin içinde var olan özgünlük ve özgürlük motifleri silinememiştir. Siyaset, ordu, yargı ve basın yayın gibi alanlara yerleştirilen kuklalar ne kadar uğraş verip baltalamaya çalışsalar da savunma teknolojileri ve bilişim alanları gibi birçok noktada dışa bağımlılığının azaltılmasına engel olamamışlardır. Bu durum, son yıllarda tespit edilen rezervlerinin büyüklüğü nedeniyle iştah kabartan Akdeniz enerji kaynaklarına dair plan yapan küreselcileri kara kara düşündürmekte ve planlarını gözden geçirmelerine sebep olmaktadır. Bilindiği üzere tespiti yapılan bu rezervlere sınırı olup hak iddia edebilecek ülkeler ya karıştırılmış ya da darbelerle iş göremez hale getirilmişlerdir. Hatta bununla da yetinilmeyip o ülkelere lojistik, teknik veya maddi konuda destek olabilecek ülkeler bile es geçilmemiştir.

Akdeniz’e sınırı olup da tüm çabalara rağmen karıştırılamamış tek ülke olan Türkiye’nin, son dönemlerde aldığı mesafe ve bu mesafeyi eskiden olduğu gibi takip edemeyişleri nedeniyle küresel aktörlerin elinde tek bir done kalmış durumda; Ülke içerisinde Çipras ve Guaido benzeri birini çıkarıp halkı onun arkasına takmak. Çünkü diğer seçenekleri olan işgal edip susturma taktiği artık zor. Ne kadar isteseler ve bunun planlarını yapıp o uğurda birçok adım atsalar da böylesine büyük bir ülkeyi işgal etmeleri imkân dahilinde değil. Dışa bağımlılığı azalmış, askeri ve siyasi olarak istikrar sağlamış ve en önemlisi halkının vatanını savunmak için seve seve canını vereceği bir ülkeyi işgal etmeye çalışmak kuru bir hayal olmaktan öteye geçemez. Gerçi çıkarları uğruna babasını bile tanımayacak bu insan müsveddeleri için komple bir milletin yok olması dahi umursanacak bir durum değildir. Suriye ve Ruanda’da yapılanlar da bunun çok açık delilidir. Konumuza dönecek olursak; Türkiye’deki planlarına zemin oluşturabilmek için Yunanistan ve Venezuela’daki gibi ekonomik krizler oluşturup ülkeyi bu krizden kurtaracak yalancı kahramanlar çıkarmak isteyeceklerdir. Bu yalancı kahramanın kim ya da kimler olduğunu sizin takdirinize bırakıyorum.

NOT: Ekonomik kriz nasıl çıkartılıyor diye soranlar olabilir. Şu kadarını söyleyeyim ki eğer bir ülkede ekonomik kriz çıkarmak istiyorsanız o ülkenin üretimini elinize geçirmeniz gerekir. Bunu direkt olarak yapamasanız bile o ülkenin size çalışan iş adamları vasıtasıyla gerçekleştirirsiniz. O iş adamları sizin bir emrinizle üretimi kısıp taşınabilir tüm varlıklarını yurt dışına kaçırırlar. Böylece piyasa daralır ve nakit sıkıntısı başlar. Boyalı basın ve medya ile bunun sorumluluğunu devlet ve hükumete yüklersiniz. Ekonomik olarak köşeye sıkışan halk, sizin gönüllü neferiniz haline gelir vs. vs…

Güncel bir olay olduğu için Hürmüz Boğazındaki gerginlikten bahsetmeden geçemeyeceğim. Güya Amerika İran’ı vuracakmış!!! Bence bu olay gündem değiştirmeye çalışmaktan başka bir şey değil.

Amerika ve onun hamiliğini yaptığı İsrail ile İran arasında platonik bir aşk hikayesi vardır. Birbirlerine kızıyor görünseler de iş hamle yapmaya geldi mi ipe un sererler. İran, daha düne kadar Amerika’nın Daeş’ten yerine kullandığı ve İslam coğrafyasına yapacağı operasyonlar için meşruiyet zeminini oluşturan bir kuklaydı. Son zamanlarda bu durumdan sıkılıp değişim yönünde adımlar attığına dair gelişmeler de var. Çünkü önünde sonunda sıranın kendisine geleceğini biliyor. Rahip Brunson’nun yakalanıp öttürülmesi sonrasında açığa çıkarılıp infaz edilen ajanlar ve bu durumun oluşturduğu domino etkisiyle yapılan temizlik kendilerine güvenlerini artırmış olabilir. Ayrıca Amerika’nın çağrısıyla birçok ülke savaş açacak olsa bile Türkiye, Rusya ve Çin’in İran’a karşı açılacak muhtemel bir savaşı önlemeye çalışacaklarına kesin gözüyle bakma gerek…


Konu : Türkiyenin Guaidosu kim?

Lisans : Yazaron Lisansı

22 Haziran 2019
1 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum