ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan
12 ay önce

ESKİ TÜRKİYE'DEN KALMA FIRILDAK KEMAL

Devir artık Cumhuriyet Gazetesinin flaş haberi 17 Eylül 1961 Menderes idam edildi dönemi eski Türkiyede kalmış, flaş haber olan yeni Türkiye dönemi başlamıştır.

Artık insanların söz sahibi olmadığı, Kur'anı Kerimlerin toplatılarak yakıldığı ve okunmasının yasaklandığı, kız çocuklarının ikna odalarında zorlanarak başlarının açıldığı, kamu alanlarına ötekileştirerek sokulmadığı ve insanların suçsuz yere evlerinden alınarak akibetlerinin ne olduğu bilinmeyen dönem, yeni Türkiyenin hürriyet bulmasıyla bir daha gelmemek şartıyla kapanmıştır.

Kişilik ve kimlik insanı hem onurlandıran hemde onursuzlaştıran bir belirtidir ve layık olabilmek için çok önemli bir hassasiyet gerektirir, şayet anlatmak gerekirse iki hususta anlatabiliriz.

Birincisi erdemli olabilmek hakikaten çok meziyet isteyen ama sonunda kişiliğini baştaçı yaptıran, toplum içinde statü sağlayan ve kitlelerin sevgisine mazhar olan, meşakkatle elde edilen ve kazanılan bir saygınlıktır.

İkincisi ise yalanlarla onurunu ve erdemini kaybetmiş eski Türkiyeden kalma Fırıldak Kemak, maalesef tabiri caizse örnekleştirmem benzerliktendir, mesela 15 Temmuz'da Sayın Cumhurbaşkanına korumaların bana haber verseydi seni havalimanında beklerdim sözünün arkasında apar topar havalimanından kaçarak kendi belediye başkanının evine zor düşmüş ve kahve yudumlayıp 15 Temmuz'un başarılı olmasını ekranlarda seyretti ve utanmadan ertesi gün kürsüye çıkıp haberim olsaydı bende tankların önüne yatardım yalanını diyecek kadar onurunu ve erdemini zedelemiştir.

Çünkü onurlu ve erdemli bir kimse bir mitingte ananı, ananı diyerek Cumhurbaşkanının merhum annesine dil uzatacak kadar onursuzca fırıldaklaşıp, sonrada ben öyle demek istememiştim diyerek çark eden Fırıldak Kemal'in kendisi değilmi.

Türkiyenin gözünün içine baka, baka bir kanalda Pkk silah bırakmaz deyip, Pkk'nın sözcülüğünü yapan, sonrada Afrin'e girerseniz çıkamazsınız diyen ve Afrin sınırına giden sanatcılara onlardan sanatcı olmaz bu sanatcılar iktidar yanlısı yalanını atan ve iftira eden, Allah aşkına Fırıldak Kemal değilde kim.

Bakın buradan söylüyorum bulunduğu yalan ekseninde döne, döne bir gün fırıldak gibi çatlayacak ve unutmayın bu çok büyük kayıp olacak çünkü yalan üreterek şarj olan Fırıldak Kemal'in kaybı, Chp'nin bitişi demektir.

Burada anlatmak istediğim Fırıldak Kemal'in kısa bir bölümüydü buz dağının arkası anlatmakla bitmez, insanları kandırarak enpati kurmak artık yeni Türkiye'de sökmüyor ve

görüyoruz ki Fırıldak Kemal'in eylemleriyle söylemleri bir birini tutmuyor.

Bakınız eylemlerle söylem insanı yansıtan aynadır, neyi söylerseniz size yansıyacak o'dur, eski Türkiyeden kalma Fırıldak Kemal'in yaşayışı Helmut, söylemi Mahmut, SSK'yı batırdın Türkiyeyi batırtmazlar sana Mahmut.

Artık ya olduğun gibi görün, yada söylediğin gibi ol, aksi taktirde bu necip Millet gerekene gerektiği dersi verecek kapasitede C ıvık H arabe P ısırık bir topluma yer yok vesselam.


Lisans : Yazaron Lisansı

22 Şubat 2019
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum