ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

“İşçi kardeşim gidip sarayın önünde yaksana kendini” “PKK niye silah bıraksın DAES’le savaşıyor” “PYD terör örgütü değildir” “Gezi Parkı eylemcilerinin tertemiz alınlarından öpüyorum!” “El Bab’ a benzemez önce Erdoğan’ın kefenlileri gitsin” “Hendek kazan arkadaşlar” “15 Temmuz tiyatro” “15 Temmuz direnişçileri yargılanması gereken militanlar” vs. Saymakla biter mi? Bitmez. Peki neden?

"Cumhuriyet Halk Partisi;

Tarihi boyunca halkla ters düşmüş onun değerlerini ayaklar altına almış bir kurumdur. İsminde ki illüzyona aldanıp ta halka değer veren bir yapılanma gibi düşünülmesin lütfen. Bugüne kadar yapmış olduğu tüm icraatlar, tüm eylemler hem halka hem de halkın değerlerine terstir. Yani CHP zaten bunun için vardır.

Bir tür kontrol mekanizması şeklinde çalışır. Varlığının yegâne sebebi budur.

Her zaman olduğu gibi yine halkın sinir uçlarıyla oynamaya, iç savaş çığırtkanlığı yapmaya hatta ve hatta darbecilerin ve terör örgütü mensuplarının hamiliğini yapmaya başlayan CHP sizi şaşırttı mı bilmem ama ben kendi adıma hiç şaşırmadım

CHP bu ülkeye ve halkına Siyonizm’in gözlüğüyle bakar.

Siyonizm’de temelinde kendini diğer insanlardan ve ırklardan üstün görmeyi barındırır. Yerleştikleri coğrafyalarda yaşayan insanların değerlerini, inançlarını tahrif etmekle işe başlarlar. Ardından kapitalizm kartını oynarlar. Yine sızdıkları coğrafyayı ya ekonomik olarak kendilerine bağlarlar ya da ekonomilerini çökertirler. Bildiğiniz üzere IMF den kurtulmak öyle kolay olmadı. CHP’ ye rağmen bunu başardık. Ardından ahlaki dezenformasyon gelir ki bu konuda yine CHP’ ye hakkını vermemek olmaz. Kurban keserek genel ev açmaktan tutun, şehitlikte rakılı kutlamalar, rakılı iftar sofraları, LGBT eylemlerinde en ön safta yer almaya kadar bu dezenformasyona üstün katkıları mevcut. Yine Siyonizm anarşi, kaos ve iç karışıklıktan beslenir. Sağ-sol çatışmaları, askeri darbeler, demokrasicilik oynayıp parti kapatmalar ve tabiki başbakan asmalar yine CHP’nin Siyonizm temelli olduğunun alametlerinden. Siyonizm bu ve buna benzer birçok yöntemle ele geçirdiği coğrafyada son olarak istedikleri an müdahale edebilmek için bir yapılanma tesis ederler.

İşte bizim ülkemiz için tasarlanan maşa da CHP'dir.

Neden böyle söyledim. CHP de temelinde kendini halktan üstün gören bir zihniyettir. “Çobanın oyuyla onların oyu bir değil” dir mesela. Ya da halk “bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam, makarnacı-kömürcü” dür. Onlar ise Beyaz Türk, ülkenin sahibi, son karar mercidir. Daha binlerce örnek verilebilir ama bana CHP zihniyetinin Siyonizm’den beslendiğine dair bir kanıt göster deseler;

“Biz asılız dolayısıyla bizim istemediğimiz bir şeyin bu ülkede olması mümkün değil. “Olur. Ben yaptım oldu.” Menderes ne dedi? “Odunu koysam mebus yaparım” dedi. “Siz isteseniz şeriatı bile getiririz” dedi. Bunlar geçmişte olan şeyler ama ne oldu sonuçta? Onlar ne oldu? Türkiye ne oldu? Niye Türkiye karışsın” diyerek bu ülkenin iradesini apaçık tehdit eden ve daha öncede bu iradeyi alaşağı ettiğini, ülkemizi karıştırdığını ve eğer istedikleri olmazsa halka rağmen bunu yeniden yapabileceklerini ifade ve itiraf eden bu cümleleri gösterirdim.

Halkın iradesinden beslenmeyen bu yapı nereden besleniyor apaçık ortadadır. PKK, DHKP/C, FETÖ, CHP ve şimdilerde yeni yol arkadaşları İyi Parti’nin olduğu bir blok, emperyalizmin hakimiyeti ve Siyonizm’in nihai hedefine ulaşması için dünyanın en mide bulandırıcı ittifakı içinde debeleniyor aslında. Bu ülkedeki tüm çatışmaların, darbelerin, kaosun ilerleyememenin kısacası bir türlü ayağı kalkamamanın tek sorumlusu CHP dir. Açık açık vesayetler yıkılmasın, krizlere açık, bölük pörçük parlamenter sistem üzerinden işleyen sömürü ve oyalama bitmesin diyemiyorlar. Yaptıklarının bir izahı yok ama sürekli bir telaş içindeler.

Taraflar net. Maskeler düştü, söylemler keskinleşiyor. Artık hangi taraftaysanız sıfır sapma payıyla oradasınız. Çünkü Cumhuriyet tarihi boyunca kimin kime çalıştığı, kimin ne amaca hizmet ettiği hiç bu kadar net ve berrak olmamıştı. Kim bu ülkeyi bölmek istiyor, kim bu ülke gelişmesin istiyor, kim boyun eğip biat edilsin diyiyor pırıl pırıl ortada.

Aman hangi tarafta durduğunuza dikkat edin.

Selam ve Saygıyla…


Konu : CHP VE SİYONİZM

Lisans : Yazaron Lisansı

23 Ocak 2018
1 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum