ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

ÖLÜM

ÖLÜM

Şu ölüm denilen şey ne garip bir şey ya hu. Bazen, ben geliyorum, der. Bazen ise, hiç ben geliyorum, demez. Ne zaman kalbimin olduğu sol bölgede bir sızı olsa, bir sıkışma olsa, galiba bana ölüm geliyor, derim ama gelmez, bilmiyorum ki ne zaman ölüme yakalanacağımı. Çevremde de görmüyor değilim ölüme aniden yakalananları. Yanıbaşımızda bulunan birkaç dakika önce gördüğümüz insanı, sapasağlam duran insanı aniden kaybediyoruz. Heyt be ölüm, sen ne gizemli bir şeysin böyle.

Güzel ölümlere her zaman imrenmişimdir, bir ölüm düşünün camide namazda secdede ölüm sizi aniden yakalıyor. Secde anında vefat etti, diyorlar arkanızdan, kim böyle güzel ölüm istemez ki. Az önce Facede gezinirken imam-hatipten emekli bir öğretmenimizin oğlunun akşam uyuyupta sabah uyanamadığını yani vefat ettiğini okudum, evet dostlar akşam uyuyupta sabaha sağ çıkacağımızın garantisi yok. Onun için her daim ölümü peşimizde bilmeliyiz.

Ölüm bir nehirdir, girişi çoktur ama bir tane bile çıkışı yoktur. Yüz yıl önce ölüm denilen nehire giripte çıkanı görmedik göremeyeceğiz de, zaten ölümün yapısında da bu var zaten.

Yıl 2004 aylardan şubat, şubatın 8'i, Henüz 18 yaşındayım. 8 şubatta gece vakti çarpıntı yakalar beni. Sabah zor olur. Haberleri izlerken Cem Karaca'nın kalp krizinden vefat ettiğini duyarız. Ben içimden derim ki; ona ne oluyor da kalp krizinden vefat ediyor, asıl kalp krizinden vefat etmesi gereken benim, diyorum. Çünkü çarpıntı arada sırada beni fena yokluyor. Bir ara son günlerimi yaşadığımı zannediyorum, herkese ve de herşeye sanki son defa bakıyordum, sanki en kısa zamanda birkaç gün ölecekmişim gibi. Çünkü şiddetli kalp çarpıntısından dolayı bir kaç gün içinde kalp krizinden öleceğimi zannettim. Sonra ne mi oldu? Akşama doğru, bana son günlerimi yaşıyorum , hissini yaşamama sebep olan çarpıntı görevini tamamladı ve de gitti.

Bazen ölüm gelecek gibi olur da gelmez, bazen de gelmeyecek gibi olur da gelir. Heyyy ölüm er ya da geç seninle karşılaşağız, seni en güzel halinle bekliyorum; umarım sen bana geldiğinde şehit olarak tebessümle bu dünyayı terkederim. Allah hayırlı güzel imanlı ölümler nasip etsin herkese inşaallah.

SÜNDÜS TOKGÖZ - KONYA

11.09.2018 - SALI 23:23


Konu : ÖLÜM

Lisans : Yazaron Lisansı

04 Mart 2019
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum