ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan
2 yıl önce

Muharrem İnce' nin Asansöre Binememesi

Gerçekten muhalefet adına acı bir durum. Aynı zamanda fıkra gibi. Olay şöyle gerçekleşiyor. Muharrem İnce bir grup Chp' liyle birlikte asansöre binmeye çalışıyor. Tabi Chp' li köşe kapmaya, pay almaya çalışan kişi sayısı o kadar fazla ki hepsi de Muharrem İnce' ye yakın olma hevesiyle asansöre hücum ediyor ve asansör tıka basa doluyor. Ancak asansör fazla yük nedeniyle hareket edemiyor. Asansörden bir kaç kişinin inmesi gerekiyor ama kim inecek? Tabi ya kim inecek asansörden. Herkes birbirine bakıyor. Hepsi sonuçta ileri düzey siyasetçi. Kimse inmek istemeyince dakikalarca bekliyorlar. Bir taraftan da sosyal medyada hava atmak amacıyla birileri selfie çekinmeye çalışıyor. En sonunda Muharrem İnce isyan ederek kendisi iniyor asansörden.

Sonrasında ise şu efsane analizi yapıyor "Niye iktidar olamadığımız belli."

Daha acı olanı ise asansördeki pişkinlerden bir tanesi "Efendim zaten bu tavırlarınızla iktidar olamazsınız."

Bunlar bir gemiye binseler ve bir süre sonra gemi batma tehlikesiyle karşı karşıya kalsa, geminin batmaması için birilerinin gemiden atlaması gerekse demek ki kimse atlamayacak ve hepsi birlikte boğulup gidecek.

Başkaları için kendini feda edecek kimsenin olmayışı... Herkes çok biliyor, herkes kendi derdinde. Herkesin kendi egosunu ön plana çıkarmaya çalışmasının bir örneğidir aslında bu olay.

Maaselef ülkemizdeki bir zümre böyledir. Şükür ki herkes böyle değil de hayat bu sayede biraz daha kolay.

Trafikte dahi önce kendi geçmeye çalışır kimseye yol vermez. Bir yerde bekleme kuyruğu olsa uyanıklık yapıp aradan önce girmeye çalışır. Bir yerde bir fırsat olsa hepsi birden üşüşür ve hiç biride bir diğerine bir şey vermek istemez. Biraz bırakayım da başkaları da nasiplensin demez.

İktidar olacak olsa bu zihniyetteki insanlar, bırakın ülkeyi, hepsi kendini, yakınlarını kalkındırmak için uğraşırlar. Sonuç olarak hiç birimiz kalkınamayız. Zaten ülkenin kalkınmasının önündeki en büyük engel de oldu bitti bu değil mi?


Konu : Muharrem İnce' nin Asansöre Binememesi

Lisans : Yazaron Lisansı

08 Mayıs 2018
1 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum