ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

MADIMAK'TAN ÇUBUK'A "YAKIN! YAKIN!

2 Temmuz 1993 tarhinde Pir Sultan Abdal derneğinin Sivas'ta düzenlemiş olduğu etkinlikte, aralarında şair, yazar, ozanların da bulunduğu madımak otelinde, 37 insanın yakılması olayının üzerinden 26 yıl geçmesine rağmen, ülkemizi kaosa; iç savaşa sürükleyip, kardeşi kardeşe kırdırmak için harekete geçen karanlık güçlerin bu defaki sahnesi Çubuk'taki şehidimizin cenaze namazının kılınacağı alandı.

...

Madımak olayının hain provakatörlerinin yardakçıları, bugün de kendilerine el verenlerin korumalarıyla birlikte sahneye çıkmış, Ülkemizin ana muhalefet partisinin genel başkanına çirkin saldırıya yol açmışlardır.

Madımak'ta "Yakın! Yakın!" Diye bağırarak ellerinde benzin bidonu taşıyıp o insanları canlı canlı yakıp katleden canilerle, bugün elinde taşlarla arabayı ve Kılıçdaroğlunun sığındığı evi taşlayanların tıpa tıp aynı kelimeleri kullanarak "yakın! yakın!"diye nâra atmaları dikkatinizi çekmiyor mu hiç?

Gerek o günkü provakatörler; gerekse bugünkü provakatörlerin profilleri incelediğinde, aralarında pek fark olmadığı dikkatimizden kaçmıyor.

...

Fikirlerini begeniriz, beğenmeyiz, onaylarız onaylamayız, eğer bir insan sizin acınızı paylaşmaya gelmişse ve orda cenaze namazını kılmaya katılıyorsa ve imamın terörü lanetine amin diyorsa, onun mezhebi, ırkı, rengi, kimseyi ilgilendirmez. Bu insana yapılan en ufak bir saldırıyı en ağır şekilde kınamak, faillerinin; tetikleyicilerinin, saldırıyı onaylayanların, gerekli hukuki cezaları almasını ivedi şekilde istemek, adil olmanın gereğidir. Biz de bunun yapılmasını istiyoruz.

...

Siyaset sahnesinde alışılmış zafer çığlıklarının, kendileri harici, bir başka partinin atmasına neden olan oy kayıpları yüzünden, dumura uğrayan beyinler; arabesk bir tavırla" Ya benim olursun ya kara toprağın!" anlayışıyla hareket ederek, 'bizden başka kimse yönetmeye layık değil' kibir kulesi edasıyla, kendi siyasi görüşü harici herkesi hain terörist, görmesinden kaynaklı kamplaştırıcı, kutuplaştırıcı siyasetin, getirdiği, birbirine tahammül edemeyen vatandaşlar ve birbirini düşmanca gören insanların ulaştığı son noktadır bu saldırı...

...

Eğer terör seviciliği, destekciligi, şehitlere ve ailelerine hakareti gündeme getirecek olursak, bu konuda kimin ne kadar suçlu olduğunu arşivler apaçık göstermektedir ki

o çöplükler bir açılırsa eğer; bugün bu olayı destekler tavır gösterenlerin, inandıkları güvendikleri kişilerin ne kadar çöp dağları oluşturduklarını görüp, kokusundan bile burunlarını tıkayıp iğreneceklerinden eminim. Tabi vicdanlarında azıcık da olsa merhamet, adalet kırıntıları kalmışsa...

...

21 Nisan 2019 pazar günü yaşanmış olan bu hadisede eğer Kılıçdaroğlu ağır bir sonuçla karşı karşıya kalmış olsaydı Allah korusun bu saldırılar, ölümle sonuçlandırılmış olsaydı, bugün Türkiye iç savaşa sürüklenmiş olacaktı.

Aklı selim düşünen Türkiye Cumhuriyeti'nin her bir vatandaşı şunu bilmeli ki,

Ülkemiz üzerinde siyasi emellerini gerçekleştiremeyen hain akıllar! İçerdeki işbirlikçi kirli siyaset ve kişiliksiz siyasetçilerle bizi bölmeye iç savaşa sürüklemeye çalışıyor. Bu oyuna gelmemek için sağduyulu olmak zorundayız.

Görünen o ki bir kaç siyasetçi çakalın kışkırtma ve nefret diline rağmen halkımız bunlara taviz vermeyecektir.

Son olarak cenazesinde olay çıkarılan şehidimizin ve şehadete ulaşan tüm vatan evlatlarının ve ruhları şad mekanları cennet olsun.

Çirkin saldırıya hedef olan Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı ve oğlu askerlik yapan siyasi lider sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun dilerken, saldırıyı gerçekleştiren hain maşaların gereken cezaları almasını dileyerek bu saldırıyı kınıyorum.

Umarım yüce Allah, cennet vatanımız Türkiyemiz'i cehenneme çevirmek isteyenlere fırsat vermez.

Çünkü gerçekten işimiz Allah'a kaldı...

Sevgiyle kalın...

22.04.2019

Yavuz Yıldızbaş

yildizbasyavuz@gmail.com


Lisans : Yazaron Lisansı

22 Nisan 2019
4 1
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
4 yorum

Nazif Çalıkoğlu geçen sene

Bu kutuplaşma çok kötü bir yoldur..Siyasilere görev düşmektedir.. Parti Taraftarlığı bu kadar aşırı olmamalı...Bu Anadolu hepimizin.. Güzel uyarı Yavuz Yıldızbaş bey, teşekkürler...


Yavuz Yıldızbaş geçen sene

Nazif Çalıkoğlu Bey


Yavuz Yıldızbaş geçen sene

Beğeniniz ve güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim sağ olun, var olun


Tevfik Cemal geçen sene

Kılıçdaroğlu' nun yaptığı düpedüz provakasyondur. Protesto edileceğini bile bile cenazeye katılıyor. İnsanların orada acısı var, kalkmış Demirtaş için adalet isteyen biri olarak oraya gidiyor. Sen de ülkücüyüm diye geçiniyorsun neyi savunduğunuz belli değil.