ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

Cumartesi akşamları Trt1 ' de bir dizi var. Belki denk gelmişsinizdir. Adı "Kalk Gidelim".

Olaylar Muğla' da geçiyor. Genel olarak iflas eden bir işadamının eşi ve çocuklarıyla birlikte Muğla' daki ailesinin yanına dönmesini, önceden zengin olan bu insanların köy hayatını yaşamaya çalışmasını ve burada başılarına gelen olayları komik bir dille ele alıyor.

Yani genel olarak daha önce Show Tv' de yayınlanmış olan "Gülümse Yeter" dizisinin konu olarak aynısı. Hatta bazı oyuncular da aynı. Tabi biraz daha rütuş yapılmış haliyle. Trt standartlarına biraz daha uyumlanmış ancak ara ara yine de falso veren bir dizi.

Nedir o falsolar diyecek olursanız;

26' ın bölüm olması lazım; anneler gününe atıfta bulunan bölüm. Şakir karakteri eve iki kemancı çağırıyor. Süpriz olarak kemancılar geliyor ve annesinin anneler gününü kutluyor güzel bir süprizle. Buraya kadar herşey normal. Ya sonra?

Sonra Şakir karakteri annesini dansa kaldırıyor. Ee bunda ne var ki? Şöyle izah edeyim değerli okur.

Ben hiç etrafımda annesiyle dans eden birine denk gelmedim. Sen denk geldin mi? Peki sen annenle dans ediyor musun? Belki yaşadığım çevreyle alakalıdır ama dizi yapımcılarına sormak istiyorum. Siz babanızın yanında annenizle dans ediyor musunuz? Evet diyorsanız buyrun diziniz hayırlı olsun size...

Diğer bir çarpıklık ise; köylü güzeli iki kişiyi birden idare ediyor. Bu hadi o kadar dişe dokunur bir şey değil belki. Ancak asıl çarpıklık şu;

Şakir' le Dudu sözlüler. Diğer tarafta Veli ile Duru. Ancak Şakir Duru' yu istiyor, Dudu ise Veli' yi. Üstelik Şakir' le Dudu yani iki sözlü, birlikte diğer sözlü çifti ayırarak emellerine ulaşmak için birlikte plan yapıyor.

Dizi ilk başlarda yer yer sıkıcı olsa da arada bir patlattığı espirilerle ve oyuncuların performansıyla güldürmeyi başarıyordu. Son zamanlarda ise iyice klasik çarpık Türk gençlik dizisi olma yolunda ilerliyor.

Zaten daha önce Seyfettin' in eşini "Başçavuş" diye çağırmasından dolayı dizi bir kez epey tepki topladı.

İzleyici kesimini tanımamaktan dolayı dizi, ilk başta yakaladığı başarıyı kaybetmeye doğru hızla ilerliyor.


Konu : Kalk Gidelim Dizi Eleştirisi

Lisans : Yazaron Lisansı

14 Mayıs 2018
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum