ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

Kaftancıoğlu Suçsuz mu

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, 'nun dava süreci hakkında haberleri izleyen herkes az çok bilgi sahibidir. Bir partinin il başkanı sıfatıyla daha sorumlu, özenli davranması gereken kişinin attığı twetleri görenler, vicdan sahibiyse eğer, mahkemenin verdiği kararı eleştirmekten utanır ve imtina eder.

Bugün sonuçlanan yargılamayı medya şu şekilde duyurdu:

Kaftancıoğlu'nun 2012-2017 yılları arasında sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle yargılanmasına devam edildi.CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni alenen aşağılama", ''kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret'', ''Cumhurbaşkanı'na hakaret'', ''halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek'' ve ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçlarından 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına mahkum edildi.(1)

Kılıçdaroğlu birkaç yıl önce paylaşılan twetler sebebiyle ceza verilmemesi gerektiğini, hakimlerin karar verirken tarafsız olmadığını, fikir çeşitliliğinin zenginlik olduğunu ifade ederek il başkanını savunmaya çalıştı.Dedi ki:

Hakim karar verirken vicdanına göre karar vermiyor bu ülkede. Kenara bakıyor. 'Acaba ne tür ceza verelim' diye, 'Bir başarıyı nasıl cezalandırırız' diye bunun arayışı içindelerŞimdi Canan hanıma ceza verdiler. Niye verdiler? Bilmem kaç yıl önceki attığı tweet'lerden dolayı. Beraat etmesi gereken bir davada eğer ceza alıyorsa bir kişi, bunun Canan hanımla ilgili olup olmaması hiç önemli değil.(2)

Bunları kendisi inanarak mı söylüyor, merak konusudur.Neye göre sanığın ceza almaması gerekiyormuş? Zaman aşımı mı oluşmuş? Mahkemenin inceleyip karar verdiği twetlerde suç unsuru var mıdır, yok mudur? Terör örgütü üyesi Sakine övülmemiş mi,? Şehidlik küçümsenmemiş mi? Hakimlere şiir yoluyla hakaret edilmemiş mi? Cumhurbaşkanı'na alenen hakaret edilmemiş mi? Bütün bunları fikir özgürlüğü veya eleştiri kapsamında değerlendirmek mümkün müdür?

Kılıçdaroğlu'nun anladığı manada bir adalet nasıl bir adalettir? Hukuku,adaleti hukukçulara bıraksın.Boşuna mahkeme kararını eleştirmeye kalkmasın bence.İl başkanınız suçlu olmasa, hiç kimse ona ceza veremez.Adeta kendisi istemiş böyle olmasını.

Kaftancıoğlu'nun 30 haziran 2016 tarihinde yazıp paylaştığı şu twet ile maksadı ne olabilir:"Vatanı yüzünden ölenlere vatanı için öldü muamelesi yapıp kimi kandırıyorsunuz? Ne şehidi, vatanı yüzünden katledilen insanlar onlar." Peki,siz vatanı savunmayalım mı diyorsunuz? Ya da nasıl savunacaksınız, açıklar mısınız?

Siz CHP'li ler,PKK'lilerin cenazelerine gitmeye devam edin. Belki bu şekilde en büyük rakibinizi mağlup edersiniz.

(1)ntv haber

(2)sabah.com.tr


Lisans : Yazaron Lisansı

06 Eylül 2019
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum