ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

Hayaller

Bir zamanlar büyük umutlarım renkli hayallerim vardı.Yol kenarında çeşitli ağaçlarla bol suyu olan,etrafı çevrili,bir de şirin evden ibaretti hayalim.Yani bizzat inşa ettiğim küçük bir çiftlik.Zaman zaman dostlarımı davet edip dört mevsimde ayrı keyif alabileceğim böyle bir yere henüz sahip değilim.Fakat ümitlerim solmadı.

Sevdiklerimizle birlikte,tabiatın değişik tonda yeşillikleri içinde,toprağın kokusunu her an hissederek sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmek. Topraktı bizlere bütün nimetlerini cömertçe sunan,yüreğimizi zinde tutan.Doğayla uyumlu ve stresten uzak bir yaşam onunla mümkün oluyor.

Sonra sevdiklerim ansızın birer birer toprağa, aslına rücu ettiler.(Rabbim mekanlarını cennet eylesin.)“Her ölüm,erken ölümdür.” demiş, Cemal Süreyya. İstemesek de bundan kaçış olmadığını ne güzel anlatmış.Şiirin gücü bu. Ailenin ve büyüklerimizin yerlerini kimse dolduramıyor. Yanlışlarımızı,sorumsuz davranışlarımızı olgunlukla,hoş görüyle karşıladı onlar.Daima yardımdan,iyilikten yana olmuşlardı.Komşuluk hukukuna bağlılıkta bir biriyle yarışırlardı.

Dolu dolu yaşayabilmişsek,anlamlı eserler ve izler bırakabilmişsek arkamızda,değmiştir yaşadığımıza.Bu bakımdan zaman muammasının kıymetini bilip hiçbir işimizi ertelememek doğru olan.

Bundan sonra çocuklar için gayretimiz ve hayallerimiz.Onların iyi insan olarak yetiştirilmesinden ihtiyaçlarının giderilmesine kadar derin bir sorumluluk taşımanın güçlüğünü yaşayıp görüyoruz.Ana-Baba hakkını daha iyi kavrıyoruz.

Belki hayaller hayatımızı süsleyip tamamlıyor. Nedendi hayallerimizi ertelemek? Belki devlete göbeğimizden bağlı memur olmaktan.İki karpuz kolay kolay bir koltuğa sığmıyordu.

Geçim derdinden uzak

Bir beldede yaşasam,

Okusam resim yapsam

Hayvanlarla dost olsam.

Gönül gözüyle baksam

Tüm dünyayı dolaşsam

Hiç bir derdim olmasa

Şiir gibi yaşasam

Denize yelken açsam

Havada bir kuş olsam

Yüce dağlar başında

Rüzgar olup savrulsam.

2010


Lisans : Yazaron Lisansı

08 Haziran 2019
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum