ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

FİRAVUN

FİRAVUNLAR

Mısır'da halk ayaklanması ardından devrilen Hüsnü Mübarek'in ardından yapılan seçimle iş başına gelmiş olan Muhammed Mursi'nin devlet başkanlığı kısa sürmüştü. Emrindeki bir genel kurmay başkanı Sisi tarafından askeri darbe sonucu görevinden alınıp hapsedildi.Darbeye Arap ülkelerinin ABD uşağı liderlerinden hiç bir tepki gelmedi.Darbe sürecindeTahrir meydanında toplanan protestocu halka ateş edildi.Bütün bunlar yakın geçmişte şahit olduğumuz olaylar.

Ülkesinin bölgede gelişmesine, bağımsız bir güç olmasına ve İsrail için tehdit oluşturmasını fırsat vermezlerdi.

Kendisine yöneltilen casusluk gibi asılsız suçlamalarla 6 yılı hapiste geçmiş olan Mursi, mahkeme salonunda geçirdiği kriz sonucu 67 yaşında hakka yürüdü.O, firavunların hedefindeki İhvanı Müslimin teşkilatına mensup samimi bir islamcıydı.1979 yılında zalim firavun Enver Sedat'ı öldüren de İhvan mensubuydu.Bu.yönüyle Mısır ilginçtir, Firavunlar da Musa'ları da asırlardır mücadele halindedir.

Müslüman ümmeti içinde kahramanlar da hainler de var olmuşlardır..İki yüzlülükle hareket edenler, ipleri düşmanın elinde olanlar, bizleri kandıranlar, tağutlar, müslümanlara tuzaklar kurup sırtından vuranlardan biri de Sisi oldu.

Mısır’a yüzyıllardır hakim olmuş 26 firavun ailesi vardır. Her sülalede çeşitli hükümdarlar asırlarca ülkeye hükmetmiştir. Ayrıca bunlardan büyük bir kısmı da kendisini tanrı olarak ilan ettirmiştir.(1)

Firavun bir sembolüdür. Firavunlaşanlar ise kendi acziyetini fark etmeyip ilahlık iddiasında bulunanlardır.Yaratılmış, fani bir canlı olduğunu Allah'n kendilerine hayat bahşettiğini göremeyenler, İnsanlık tarihi boyunca süren hak ve batıl mücadelesinde batılı temsil edenlerdir.

Zalimler için yaşasın cehennem!

(1) Akit

18.6.2019


Lisans : Yazaron Lisansı

23 Haziran 2019
1 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum