ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

2017' den beri dolar sürekli bir çıkış halinde. Zaman zaman merkez bankasının müdahaleleriyle baskılanmaya çalışılsa da ufak bir direnç gösterip yükselişine devam ediyor.

Yükselişinin önünde ise neredeyse hiç bir engel bulunmuyor. Bunda tabi Dünya bankasının, dış güçlerin oynadığı para politikasının rolü büyük.

Fetö' de yani önceden "hizmet" hareketi olarak bilinen fetö, hizmet sektöründeki, sermaye piyasalarındaki tüm gücünü kullanıyor.

Her ne kadar tv kanalları kapatılmış olsa da yaklaşık 500bin lik youtube hesapları üzerinden spekülasyonlar yapmaya, propaganda yapmaya devam ediyorlar.

Piyasaları etkileyecek tahminlerde bulunuluyor. Hatta bazılarına göre dolar 8 tl ye kadar yükselecek. 2019 yılına kadar doların yükselmesi önünde herhangi bir engelin olmadığına dair güçlü teoriler var.

Bu teoriler geçen sene yani 2017' de çokça dile getirilmişti ancak pek dikkate alınmadı.

Askeri darbe girişimi başarısız olan fetö, bu defa ekonomik olarak ülkeyi baskı altına almak ve iç savaş çıkarmak niyetinde.

15 Temmuz' dan daha tehlikeli bir senaryoyla karşı karşıyayız. Seçimlerin erkene alınması, Devlet Bahçeli' nin bu tehlikeyi görüp önlem almak istemesiyle ilgili.

Daha kötüsü ise - şimdiye kadar yazdıklarımı unutun- asıl senaryoyu söylüyorum;

Merkez bankasını baskıya zorlayarak kuru sabitlemesini sağlamak. Böylece bir günde Türkiye' nin banka sistemini çökertmeyi planlıyorlar. Uluslararası bankacılıkta, swift vs. hiç birinin hükmü kalmayacak.

Banka sistemi çökünce banka kredilerinin de bir geçerliliği kalmayacak. Meral Akşener' in "seçimden sonra bütün kredi borçlarını sıfırlayacağız" sözü kesinlikle yabana atılmamalıdır.

Fetö şu an büyük bir oyun içinde ve hedefleri Türk ekonomisini çökerterek ülkeyi iç savaş çıkmazına sokmaktır.


Konu : Fetö' nün Ekonomik Darbe Girişimi

Lisans : Yazaron Lisansı

16 Mayıs 2018
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum