ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

EYÜP SULTAN'DA SABAH NAMAZI

EYÜP SULTAN'DA SABAH NAMAZI

Eyüpte sabah namazı kılacağımızı duyunca çok heyecanlandım, orada sabah namazını kılanlar, orada sabah namazı kılmanın bambaşka bir duygu olduğunu, insanı farklı manevi iklimlere götürdüğünü söylerler.

Az duymadım Eyüp Sultan'da sabah namazı kılmanın çok maneviyatlı olduğunu.Gece sabah namazına 1 saat kala hazırlandık. Biz R sınıfı olarak T sınıfı ile birlikte gidecektik. Şu an saat; 4.23. Şimdiden Eyüp Sultan'ın manevi atmosferi beni sarmaya başladı bile. Eyüp Sultan'a doğru servisle ilerliyoruz. Gece saat; 4.40 itibariyle Eyüp Sultan'a ulaşmış durumdayız.

Biz Eyüp Sultan'a geldiğimizde, camide Davudî bir sesle Yasin Suresi okunuyordu. Bu sesi duyar duymaz müthiş bir şekilde etkilenmiştim. Demek bu kadar önemliydi Kur'an-ı Kerim'in çok güzel bir şekilde okunuşu. Kur'an, o kadar güzel okunmalıydı ki bütün ruhlara tesir edebilsin, gönüllere ruhlara şifa olabilsin. Çünkü Kur'an şifadır.

Eyüp Sultan'a gelir gelmez, oranın manevi atmosferi beni ruhumun derinlerinden öyle bir yakaladı ki ruhumun ferahladığını, yüreğimin genişlediğini hissettim.

Büyük bir huzurla, cemaatle sabah namazına iştirak ettik. Eyüp Sultan'da sabah namazı kılmak müthiş bir duyguydu, harika bir huzurdu, ruhumuza şifaydı.

Sabah oldu, orada Eyüp Sultan'da sabah namazından sonra çay ve simitle kahvaltı yapmakta oldukça meşhurdu. Orada çay ve simitle de kahvaltımızı yapmış olduk.

Servisle Aziz Mahmud Hüdayi Kursuna döndük, biz döndüğümüzde kahvaltı saati bitmiş, dersler başlamak üzereydi vesselam.

SÜNDÜS KOÇ - İSTANBUL EYÜP

29.05.2012 - SALI 4.21


Konu : EYÜP SULTAN'DA SABAH NAMAZI

Lisans : Yazaron Lisansı

20 Haziran 2018
2 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum