ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

ENSAR-MUHACİR MUHABBETİ

Türk Milleti tarih boyunca mazlumlara hep kucak açmıştır. Bugünde açmaktadır yarın da açacaktır.

Ancak şunu iyi ayırt etmek gerekir.

Savaş durumunda kadın, çoluk çocuk, yaşlı, güçsüz ve hasta olanlara sahip çıkılır, korunup kollanır, yani bugün gündeme gelen, İslami bir tabirle söyleyecek olursak; yerini yurdunu terkedip göç etmek zorunda kalana ensarlık yapılır. Tarihin görmüş olduğu en merhametli millet olan Türk Milleti her daim bunu yapmış halı hazırda yapıyor.

Bu aklınızın bir köşesinde dursun.

...

Gelgelelim bugün sınırımızda(Suriye'de) yaşanan savaş neticesinde bu konuyu Suriye özelinde değerlendirecek olursak muhacir-ensar ilişkisinin ne derece İslami olduğuna adil ölçülerde Kuran'i ve Muhammedi bakış açısıyla bakarsak gerçekten bu böyle mi?

Okuyalım:

Ülkesinde yaşanmakta olan savaşın tarafı olan bir toplumun eli silah tutan sağlıklı insanlarının savaştan kaçması şehadete inançlarının olmamasından, yahut da vatanlarını canlarından daha değersiz bulmalarından kaynaklanmaktadır.

Bu anlamda "şehadet imansızı" kaçaklara muhacir değil vatanını satan korkaklar denir.

Olayı birde şöyle düşünün:

Türkiye Yunanistan'la savaşırsa, ya da bugünkü pkk gibi bir terör örgütü iç savaş çıkarırsa eğer, Türkiye'de ki eli silah tutan sağlıklı gençler, savaşmayı reddedip, İran'a Irak'a Suriye'ye kaçarsa sen bunlara muhacir mi dersin, yahut vatanını savunmaktan kaçan korkaklar mı dersin.(hele hele Güneydoğudaki insanlarımızın Suriye'ye Irak'a geçtiğini gözünüzün önüne getirin "vay zaten bu Kürtler pkklı" deyip dışlamaz mıydınız? )

Elinizi vicdanınıza koyun tabi hala yerinde duruyorsa yoklayın.

...

Kaldi ki Aziz Türk Milleti'nin kendine has geleneginde de var bu konu;

örneğin; kız istemeye gidildiğinde ilk önce damat adayının askerliğini yapıp yapmadığı sorulur, yani askerden kaçanı bırak, askerliğini yapmayana kız bile vermezler.

Hele savaştan kaçan izbandut gibi heriflere kız isteyecek öyle mi? Ulan adamı vatana sokmazlar. Bizde böyle, acaba Muhacir kardeşlerde nasıl?

Bizim gibi olmadıkları açıkça görünmekte.

Suriyeli izbandut muhacir kardeşlerimiz!! Tavşan gibi ürüyorlar.

Bizde her doğan özellikle erkek cocuksa vatana millete asker olsun, hayırlı evlat olsun diye sevinilir. Bu muhacir kardeşler ne diyorlar merak içindeyim.

...

Asıl konumuza dönecek olursak kimse ensar muhacir muhabbetini ayaklar altına düşürüp değersiz yapmaya kalkmasın.

Zira; Peygambervari bir hareketi, sağlıklı olduğu halde, vatanını bırakıp kaçan, eli silah tutan, gücü kuvveti yerinde olan Suriyeli erkeklere yamamasın. Bu yama peygambere hakarettir.

Çünkü;

Aklederek anlayarak Kur'an-ı Hakim'i okursanız, Peygamberimiz Hz.Muhammed(s.a.v)'in yaşantısını, düşüncesini bilirseniz, ensar kime, muhacir kime denir görürsünüz.

Ülkemizdeki milyonu bulan taşı sıksa suyunu çıkaracak güçte olup, Abdülhey kılıklı bir elinde iPhone, diğer elinde nargile, sahillerde yarı dikiz, yarı playboyluk yapan, büyük çoğunluğu serseri kılıklılara, muhacir demek, İslamı anlamamak, İslam'a kendince yama yapmak demek değilmidir??

(Eğer İslam Kur'an ve onun canlı ilk uygulayıcısı Hz.Muhammed'in yoluysa buna inanıyorsanız tabi...)

...

Mehmetcik onların vatanlarında şehadete ulaşırken,

Ammarlar burda deniz kenarında nargile keyfi yapıp, kadınlarımıza kızlarımıza iş koyacak, taciz edecek, bizlerde bunu eleştirdigimizde ırkcı olacağız öyle mi?

Hadi lan ordan! Irkçı babandır! Diyesim var.

Bazıları da bu olayları istisnai görecek kadar kör bakmaktadırlar. Çünkü ya kendi başlarına gelmemiştir yahut da 5 milyonda beş yüz bin kişinin yaptığını istisnai görecek kadar saftirik olmuştur.

Bir konu da içimizdeki Irkcı görünmeyip ama işine geldiğinde ırkçılığın şahı olan müslüman görünümlü amcalarımıza gelsin.

Kürt olmadığım halde memleketim Van olduğu icin, yıllarca bizlere ayrımcılık yapıp, ev kiralamak istediğimizde dahi, ırkçılığını gösteren özellikle batıdaki sakalı aklından uzun bazı hacı amcalarımız, "yönetenler" kendi zihniyetinden olduğunda ensar-muhacir muhabbetine giriyor.

Ancak bizler "bu sahillerde boy gösteren Suriyeli playboylar gitsin ülkelerinde savaşsın" dediğimizde bize vay ırkcılar vay faşistler vay bilmem neciler diyorlar.

Sen daha içindeki ırkçılığını üzerinden atamamışsın bey amca!

Kürt'e gelince ırkcı oluyorsunuz, Suriye'li vatanını satan sülün gibi gençlere ensar oluyorsunuz -riya kokuyorsunuz riya- süründüğünüz gül yağı esanslarınız riyanızı çıkarmaya yetmez, siz tövbe esansını kullanın "Estağfirullah" diyerek...

Daha güzel kokacağınıza eminim.

Son olarak Allah kimseyi vatansız koymasın, vatanını savunmayıp kaçan sağlıklı kahpe insanların sınıfına ve o kahpeleri savunacak zavallı pozisyona sokmasın.

07.07.2017 tarihli 'Ensar-Muhacir Muhabbeti' isimli yazımdan bir kaç bölüm paylaştım.

27.03.2019

Yavuz YILDIZBAŞ

@___yyb___


Konu : ENSAR-MUHACİR MUHABBETİ

Lisans : Yazaron Lisansı

27 Mart 2019
3 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum