ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

EMEK ve ALINTERİNE sahip çıkmak #İMAN gereğidir.

--CARGİLL İŞÇİLERİ İSTANBUL,A YÜRÜYECEK--

ABD Patentli Dünya ŞEKER devi DEVLETİMİZİ

kandırarak Türkiye,nin tüm şeker üretimini ele almıştır..

Çalıştırdığı işçilerin SENDİKAL haklarını da hiçe saymıştır.

Bu sebeble EMEK ve ALINTERİNE sahip çıkan işçi kardeşlerimiz #CARGİLL şirketinin genel merkezine yürüme kararı almışlardır..

Emek savunucuları olarak

İSTANBUL İŞÇİLER DERNEĞİ

İŞÇİNİN SESİ

Olarak bu eyleme destek olacağız..

Emek ve Alınterine saygı duyan tüm emekçileri desteğe davet ediyoruz.

ABD’li şirket Cargill Türkiye’de işten çıkarılan 14 işçi, işe geri alınma talebiyle Bursa’dan İstanbul’a yürüyecek. Bursa’da faaliyet gösteren fabrika önünde süren direnişlerinin 150’nci günü olan 13 Eylül’de başlayacak yürüyüş, 18 Eylül Salı günü Cargill Türkiye Genel Müdürlüğü önünde yapılacak kitlesel basın açıklamasıyla tamamlanacak. Her gün başka bir yerde konaklayacak olan işçiler 5 günde ortalama 110 kilometre yol katedecek.

YOL HARİTASI

Konuyla ilgili Aydınlık’a konuşan Tekgıda-İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Suat Karlıkaya, yol haritası hakkında şu bilgileri verdi: “Yürüyüşümüzü, 13 Eylül Perşembe günü saat 10.30’da Orhangazi’deki fabrika önünden başlatacağız. Saat 14.00’da Orhangazi Cumhuriyet Meydanı’nda olacağız, orada bir basın açıklaması yapacağız. Gece orada konaklayıp cuma sabahı da yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta olan Yalova Feribot İskelesi’ne doğru yürüyüşe geçeceğiz. Geceyi orada geçirdikten sonra cumartesi günü Yalova Topçular İskelesi’ne yürüyeceğiz. Gece orada konakladıktan sonra pazar sabahı da feribotla Gebze Eskihisar’a gideceğiz.

DAYANIŞMA ZİYARETİ

Geceyi Gebze Meydanı’nda geçirdikten sonra pazartesi günü direnişteki Flormar işçilerine dayanışma ve destek ziyaretinde bulunacağız. Daha sonra İstanbul Kartal’a doğru yürüyüşe geçeceğiz. Gece orada kaldıktan sonra Salı günü Ataşehir’deki Cargill Türkiye Genel Müdürlüğü’ne yürüyeceğiz. Saat 14.00’da orada kitlesel basın açıklaması yapacağız. Açıklamaya, Uluslararası Gıda İşçileri Sendikaları Federasyonu (IUF) temsilcileri de katılacak.”

Hakkına emeğine sahip çıkmak İMAN,ın bir gereğidir..

Nazif Çalıkoğlu


Konu : EMEK ve ALINTERİNE sahip çıkmak #İMAN gereğidir.

Lisans : Yazaron Lisansı

09 Eylül 2018
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum