ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan
8 ay önce

CHP Sadece Anketlerde Kazanır!

31 Mart Yerel Seçimleri’ne sadece 28 gün kaldı. Ülkemiz tam manasıyla seçim atmosferine girmiş durumda.

Ee ufukta seçim olur da anket şirketleri durur mu? Her seçim sonrası kıçlarına yedikleri seçmen tepiği az gelmiş olmalı ki, çoğu anket şirketi utanmadan anket sonucu yayınlamaya devam ediyorlar.

Çok değil, sadece 8 ay önce yapılan 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin sonuçlarına tek bir anket şirketinin yaklaşması bile, seçimler öncesi ne tür manipülasyonlar yapıldığını göstermektedir.

Hatırlayın, CHP’li anket şirketi SONAR’ın Başkanı Hakan Bayrakçı’nın 24 Haziran 2018 seçimlerinden 4 gün sonra çıktığı bir televizyon kanalında "Göremediğim bir şey değil. Seçimin yüzde 50'nin bir iki altı ya da bir iki üstünde biteceğini biliyordum. Ama ben 51 ile kazacağını söyleseydim Erdoğan'ın, camia ve bahsettiği kitle beni çarmıha gererdi. Sonuçta Erdoğan başarılı, çatır çatır 17 senedir seçim kazanıyor. Ama ben sonuçları verince 10 bin tane mesaj geldi bana. Benim pozisyonum çok zor. Partinin bütün isimleri beni arayıp ne yapıyorsun diyor" dediğini unuttuk mu?

Yani Hakan Bayrakçı diyor ki; ben zaten Erdoğan’ın kazanacağını biliyordum. Yaptığımız anketlerde bu apaçık ortadaydı. Ama seçmenlere “yalan” söyledim. Onları kandırdım. Seçimi manipüle ettim..

Biraz daha geriye gidelim.

Alçak FETÖ’nün 17/25 yargı ve emniyet darbesinden hemen 3 ay sonra yapılan 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri öncesine bir göz atalım.

FETÖ’nün eline tutuşturduğu kumpas tape’lerini meclis kürsüsünde sallayan, FETÖ kanallarının gediklisi Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ kanalı Samanyolu Haber’de anketlerde birinci olduklarını açıklayarak seçimi kendilerinin kazanacağını, Erdoğan’ın da ülkeden kaçacağını söylüyordu.

Bitti mi? Biter mi..

Aynı Kılıçdaroğlu 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri öncesi 25 Mart 2014’de Denizli’de yaptığı mitingde anketlerden aldığı gazla şu cümleleri kuruyordu. “İnşallah bir daha Denizli'ye Başbakan olarak geleceğim. Denizli 30 Mart'ta haramilerin, hırsızların saltanatını yıkacak, halkın iktidarını kuracak. Görüyorsunuz yağmur var. Yağmur bereket getirir. Hanımlar evlerinizi temizliyorsunuz bahar temizliği yapıyorsunuz. 30 Mart'ta bir bahar temizliği yapmaya hazır mıyız?”

Kullandığı dile bakar mısınız? “Harami, saltanat, bahar” Hepsi FETÖ’nün örgütünün dağılmasını engellemek ve onlara umut vermek için sıkça kullandığı kelimeler.

Durun, bitmedi! Kılıçdaroğlu aynı mitingde şu cümleleri kuruyor. "CHP'nin iktidarında o yurtdışına kaçacak. Bakın buraya yazıyorum. Ona uygun bir ülke buldum. Ömer El Beşir'in ülkesi Sudan. Sudan'a Ömer El Beşir'in yanına kaçacak.”

Gelelim günümüze..

Yazımın başında da belirttiğim üzere yeni anketler yayınlanıyor. Her seçim öncesi olduğu gibi CHP’ye yakın zift medyası da bu manipülatif anket sonuçlarını manşete taşıyıp “AK Parti gitti. AK Parti eriyor.” diyorlar. Bir süre sonra kendi yalanlarına kendileri de inanıyorlar ve seçim sonuçları açıklandığı zaman da “Oylar çalındı” yalanına sığınıyorlar.

57 milyon kişinin sandık başına gideceği bir ülkede en fazla 5 bin kişiyle görüşülüp ön görüde bulunan anketlere bel bağlamak akla ve hakikate sırt çevirmektir.

Anketlerle belki büyük şehirlerin, metropollerin nabzını ölçebilirsiniz fakat ülke nüfusunun yarısının köylerde ve kasabalarda yaşadığı gerçeğini göz ardı edemezsiniz. Ederseniz de hayal kırıklığına uğramanız kaçınılmazdır.

Unutulmamalı,

Herkes her şeyi söyler ama son sözü millet söyler.


Konu : CHP Sadece Anketlerde Kazanır!

Lisans : Yazaron Lisansı

03 Mart 2019
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum