ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

BU KAHPE DÜZENDEN BİR MUHSİN YAZICIOĞLU ALACAĞIMIZ VAR.

▶ADAM ◀

Bizde adamın;

UZUN'u, kısası,

Şişmanı zayıfı,

Siyahı beyazı,

Zengini fakiri, yoktur.

Adamın doğru olanı vardır.

Adamın dürüst olanı vardır.

Adamın MUHSİN olanı vardır.

Hayatının en verimli çağında hüküm giymeden, 1 gün bile ceza almadan tutuklu olarak 8 yılını hapiste geçiren ve bu 8 yıl hapis hayatının 5,5 yılını hücrede geçirip, tam anlamıyla yusufvari bir zindan hayatı yaşarken, buna rağmen hapisten çıktıktan sonraki siyasi hayatında da asla mağdur edebiyatı yapmayan adamın adıydı MUHSİN...!

İki saniye sonrasını garanti edemediğimiz bir hayat için fırıldak olmaya değmez diyen adamın adıydı MUHSİN...!

...İnanmadığım yolda milyonlarla yürüyeceğime, inandığım yolda tek başıma yürürüm diyen ve haksız bir davada zirve olmaktansa, haklı bir davada zerre olmayı tercih ederim, diyebilen adamın adıydı MUHSİN...!

Bu ülkede dürüst olmak başa beladır. Ama o bela başımızın tacıdır diyebilen adamın adıydı MUHSİN...!

10 yıl önce 25 Mart 2009 tarihinde, bu yiğit adam, kaza süsü verilmiş bir suikaste kurban edildi. Yazıcıoğlu'nun şehadetinden sonra merhum annesinin bu sözü yürekleri sızlattı; "Devlet millet çağırıyor der giderdi, o ise bir defa devleti çağırdı devlet gelmedi".

..

İşte böyle, siyaseti kıvırmadan korkmadan kişisel menfaatini değil milletinin, devletinin menfaatini gözeten bu güzel insan

İnançlı bir Türk evladıydı.

Hiç bir zaman inancını siyasetine alet edildiği görülmedi. Zira bu konuda şoförüyle arasında geçen bir anısını şöförü şöyle anlatır:

Seçimlere yakın bir dönemde ilçeleri gezerken, dedimki 'efendim namaz vakti yaklaştı girelim ilçede bir camide namaz kılalım. Muhsin başkan olmaz dedi seçim yaklaştı yanlış anlaşılır gidelim evde kılalım.

Bugün camiye geç gelip, safları yara yara ön safa yerleşmeye çalışıp, üstüne birde fotoğraf çektiren din taciri siyasetçilerin örnek almasını dilerim.

Kısacası böyle bir lider dağda ölüme terk edildi adeta...

..

Keyfine düşkün dağcı bir turisti en sarp kayalıklar arasında karda kıyamette 1-2 saat içinde bulup çıkaran yüce devletimiz; Vatan için köy köy dolaşan bu yiğit mert evladıyla birlikte helikopterde olan diğer 5 vatan evladının da cansız bedenlerini 48 saate kadar bulmamanın suçunu üzerinden asla atamaz. Bunun hesabı sorumlulardan bu dünyada olmasa bile hesap gününde elbet sorulacaktır.

..

Bugün yeri daha çok görülen Muhsin başkanımın şehadetinin üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen dosyasının kapatılıp katillerinin bulunmaması en çok kimin işine yarıyorsa failleri ya da ortaklarını orada aramak lazım gelir.

Zira bugün siyaset sahnesinde Muhsin başkan kalibresinde, dürüstlüğünde namusluluğunda ADAM' lığında başka bir lider olmayışının eksikliğini oldukça yoğun yaşıyoruz.

Allah onunla beraber şehadete ulaşan tüm şehitlerimizin ruhlarını şad mekanlarını cennet eylesin...

ADAM'ın şahsiyetinde vücut bulduğu güzel insan yerin nurlarla dolsun.

Ülkem adına fikrimizin ülkümüzün ortak olduğu MUHSİN BAŞKAN anısına yazmış olduğum yazımdan bir kısım paylaştım

Dua ile kalın...

Yavuz YILDIZBAŞ

@___yyb___


Konu : BU KAHPE DÜZENDEN BİR MUHSİN YAZICIOĞLU ALACAĞIMIZ VAR.

Lisans : Yazaron Lisansı

24 Mart 2019
5 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
1 yorum

ALİM KAYALIK 8 ay önce

Kalemine sağlık.