ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

ABE NEDİR ŞU BRUNSON OLAYI DEDİLER

Ne zaman artık siyasi konularda yazmayacağım desem kuru sıkı yorumlar ve farklı görüşte olduğum arkadaşlarımın mesajları beni aksi yönde motive ediyor. Mesela bir arkadaş demiş ki "dayılanıyordunuz da ne oldu, bak Brunson serbest kaldı". Diğeri (one minute of) - (com minute in) yazmış ve böyle uzayıp giden mesaj ya da paylaşılar...

Diğer taraftan Muhafazakâr ve AKP tabanından tanıdıklarımın ağzından; Efendim hani biz bu adamı bırakmayacaktık, hani halk dik dur eğilme demişti peki bu adam neden eğiliyor, bırakmak için mi katlandık o kadar zamma vs. gibi bir çok yazı okudum şu ortamda...

Milletin kafası karışmış, hani haksız da sayılmazlar.

Yani

Kimi, bak ben dememiş miydim havasında

Kimi, reis nasıl boyun eğer diye kara yasta

Buradaki can alıcı nokta meseleye bakış açısı. Zannımca yüzeysel ve sığ bir bakışla derinlemesine bir görüş sağlamak mümkün olmayacağı gibi bakarkör bir durumda yorum yapmakta o kadar hatalı. İsterseniz biraz açalım. Vatandaşın tek zevki dizi seyretmek ve spor yorumcularının gazıyla futbolcuların atalarına saydırmak. Ama bakıyorsun kırk yıllık siyasetçi kesilmiş. "bu yapılır mıydı beeea" diye nara atıyor.

Bu serzenişi gören bir yabancı sanarki 90 yıllık cumhuriyet tarihinde her gün bir CIA ajanı yakalayıp kellesini alıyorduk ama bugün çapsız iktidar korkup adamı gönderdi.

Kardeşim biz bunu daha dün bir bugün iki yeni yeni yapmaya başladık ve inanın bunun arkası gelecek. Kimi basına yansıyacak kimi yansımayacak ama artık bizi arka bahçeleri gibi göremeyecekler.

Her neyse konumuza dönelim. Şu Brunson tutuklandı da ne oldu demişlerdi ya işte size onunla alakalı bazı gelişmeler;

# vatandaşı öttürdüler ve bir çok üst düzey PKK lı terörist nokta operasyonlarla paketlendi ya da ölmüşlerine kavuşturuldu

SİZCE neden daha önce kırmızı liste dedikleri elebaşılardan yakalanamıyordu

# yine, o vatandaştan alınan bilgiler vasıtasıyla ülkemiz başta olmak üzere Rusya, İran, Azerbaycan ve Çin gibi ülkelerde bir çok ajan paketlendi. Paketlenenlerin bir çoğu bizimki gibi muhterem peder ya da farklı mesleklerde kendini gizleyen kişilerdi. Hatta Rusya'da bir düzine general görevden alındı. Çin'de bir o kadarı idam edildi vs.

SİZCE Çin neden bize dört yıl ödemesiz kredi verdi ya da Rusya, Rejimle beraber İdlib'e girecekken neden bundan vazgeçip hadi buyur senindir dedi...???

# yine bu vatandaştan alınan bilgiler koz olarak kullanılarak Irak ve Suriye'de birçok operasyon yapıldı ve yapılmakta.

SİZCE neden ABD ya da Başka bir Işıklı ülke bu operasyonlara ses çıkaramıyor???

# tüm dünyada ABD imajı sarsılırken Türkiye'nin İmajı yükseldi

SİZCE düne kadar ABD'nin dediğinden çıkamayan Kuveyt neden koşulsuz şartsız Türkiye'nin yanındayız dedi veya bağrından petrol fışkıran Venezüella askeri üs kurmamız için bizi davet edip bizi Türkiye kurtaracak diye açıklamalar yaptı???

# 50 yıldır şu üç şey yalnızca dolarla alınıp satılabilirdi ( silah, ilaç ve petrol) bugün tüm dünyada tartışılır hale geldi

SİZCE neden bugüne kadar kimse buna cesaret edemiyordu

# ABD kendi ajanını koruyamadı ve öldüremedi. Koruyamadığı için yakalandı ve öttürüldü. Öldüremediği için aziz ilan etmek zorunda kaldı.

SİZCE bugüne kadar ülkesine ihanet etmiş bir CIA ajanı sağ bırakılır mıydı.

Şimdi onlar düşünsün. zira bizim bu papazla işimiz bitti ve yolladık. onlar alsın ülkelerine ihaneti tescillenmiş papazlarıyla mutlu mesut yaşasın.

Bir bakıma adam şanslı. Yani muadilleri Edvard Snowden ve Julien Asanj'la kıyaslanınca.. Adamlar kaldıkları penceresiz evlerde gün yüzü göremeden ve her an öldürülme korkusuyla yaşarken bizim papaz kahraman gibi karşılanacak.

Bana bunları nereden biliyorsun diyebilirsiniz. Ben de diyorum ki aynı televizyonu ve haberleri izliyoruz ama dikkat ettiğimiz şeyler farklı. Her gün bu haberler kırıntılar halinde düşüyor ekranlara. Her bir kanal veya gazete kendi bakış açısıyla ve istediği gibi yönlendirerek sunuyor bu haberleri. Önemli olan hepsini izleyip aradaki kırıntı şeklindeki detayları toplayabilmek.Sonrasında parçalar kendiliğinden birleşiyor.

Demem o ki devletinize ve özellikle de başkanınıza güvenin. Çünkü o öncekiler gibi günlük değil belki elli belki yüz yıllık planlar yapıyor. Biz günlük yaşayarak onları eleştirirsek yüz yıldır başımıza gelmiş en itibarlı adamımızı kendi elimizle düşmana teslim ederiz.

Sözüm pazara kadar değil mezara kadar deyip sonra ilk durakta arkasını dönenlere...

Said Dayıoğlu


Konu : Brunson meselesine dair

Lisans : Yazaron Lisansı

27 Ekim 2018
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum