ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan
geçen sene

bözöm doş polotokomoz yonloş

Zor bir dönemden geçiyoruz. . Bazı ‘‘müttefiklerimiz’’ ile olan düşmanlığımız açık hale gelmiş durumda. Sözde müttefiklikler ayyuka çıkıyor. Dış Politikayı eleştirmeden evvel şuna bakmalı; Yunanistan. Hiç dostumuz oldu mu? Ya Bulgaristan? Balkan Türklerine eziyetten başka neleri var? Doğuda Ermenistan çok mu seviyordu bizi? İran ile Yavuz Sultan Selim’den beri ne zaman iyiydik? Irak desen zaten küçük Amerika! E Kaldı Suriye, Öcalan denen teröristin yıllarca bekçiliğini yapan Suriye.. Gürcistan’ı ülke saymayan var.. Yıllarca PKK’ya silah yardımı yapan Almanya, Hollanda, Fransa, İngiltere, İtalya, İran ve yıllarca PKK’ya ev sahipliği yapan, özgürlük sunan Belçika ile mi iyiydik? Amerika’yla kardeş miydik biz? Yıllarca bu sorunları sadece kahvede okey oynayan dayılar konuşabiliyordu. Hangi Bakandan bunları duyduk televizyonda? Eşref Bitlis gibi birkaç delikanlı bürokrat hariç, onların da sonu şahadet şerbeti içmek olmadı mı? Ya hu bu ülkeler bize yıllarca zaten düşmandı.

Hiçbir zaman bize dost olmadılar. Bizim dış politikamız o zaman mı iyiydi? Bizi bi yerlerine takan yoktu zira kendi memur maaşını ödeyemez bir ülkesin! Her gün bir bankan bakıyor. Yatırımcı gelmiyor sana. İstanbul’un çöp kokuyor. Seni kim takıyordu? Hangi uluslararası toplantıda ‘‘Acaba Türkiye ne düşünüyor’’ diye soruluyordu?

Hangi Dış Politikadan bahsediyoruz biz? İyi dış politika nasıl oluyor da ‘‘bözöm doş polotokomoz yonloş’’ diyor bazı klavye kahramanları?

Şimdi kimse kusura bakmasın öyle bir güruh var ki ülkemizde, onlara hiçbir şeyi beğendiremezsin. Araba dersin ‘‘şunun aynısı, bunun kopyası’’ der ama Citroen elysee ile Peugeot 301’in bire bir benzemesi onu rahatsız etmez. Rusya ile iyi olursun, ‘‘Putin’in kucağına oturdu’’ der. Amerika’da Amerikan Başkanı’nın yüzüne karşı terörü desteklediği söylersin, ‘‘danışıklı işler’’ der. Konya’da robot fabrikası kurulur, ‘‘yandaşa gün doğdu’’der. Velhasıl der de der bu güruh. Çünkü eziklik psikolojisi var üzerinde. Memleketini kötüleme hastalığı var. Yazık..

Dostlar, Muhalefet dediğin ‘‘3. Köprü neden 10 şeritli değil de 5 şeritli’’ der.

Dostlar, Muhalefet dediğin ‘‘3. Havaalanının kapasitesi neden 250 milyon değil de 150 milyon der.

Dostlar, Muhalefet dediğin ‘‘Neden şu yatırımları yapmıyoruz. Alın size proje’’ der.

Ama bizde öyle mi? Bizdeki bazı güruh Millete koyun demeyi, kendi gibi düşünmeyenleri aşağılamayı, batıya hayran hayran bakıp kendi özünü, geçmişini küçümsemeyi ‘‘İLERİ GÖRÜŞLÜLÜK’’ sayar. Kıçı boklu Lihteştayn atalarıyla, şövalyeleri ile gurur duyar. Hâlbuki köyden farkı yok. Ama bizim güruh?

Sonuç olarak, ‘‘mantık çerçevesinde’’ eleştirmek insanın gereğidir. Eleştirmeden daha ileriye gidemez. Lâkin eleştireceğim derken aşağılamanın, devlet bekasına zarar getirmenin, düşmanın ekmeğine yağ sürmenin gereği yok fakat sonucu olur..

Devlet büyükleri geçicidir. Baki olan devletimizdir. Sırf konuşayım adam sansınlar diye teneke sesi çıkarmanın bir alemi yoktur. Aslolan Vatandır. Gerisi Teferruattır.


Konu : bözöm doş polotokomoz yonloş

Lisans : Yazaron Lisansı

05 Mart 2018
3 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum