ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

BİRLİKTE

ME. Bakanımız sn. Ziya Selçuk'un okulların tatile girmesi vesilesiyle bazı tavsiyeleri oldu. Buna göre, ebeveynler çocuklarıyla birlikte bisiklete binsinler, çiçek diksinler, yatıp yıldızlara baksınlar vs. denildi.

Birlikte bir şeyler yapmanın her iki taraf bakımından faydalı olacağında şüphe yoktur. Böylelikle çocuklar ve anne, babanın kalpleri birbirine yaklaşır, ve birbirini tanıma fırsatı oluşur.İleride yad edecekleri hatıralara sahip olmak çok anlamlıdır.

Aksi halde, yani ortak aktivitelere yapılmazsa, çocuk ve ebeveyn birbirine yabancı ve uzak kalabilir. Çocuklar, belki kendisiyle ilgilenilmediğini, ona değer verilmediğini düşünebilir. Zira malum olduğu üzere. 'ilgisizlik sevgisizliktendir.' denilmiştir.

Her şey birlikte daha anlamlı,hayat birlikte daha güzel olur. Çocukların onları terbiye edip etkileyecek olan kimselerle ilgili ne düşündükleri önemlidir. Eğer biz büyüklerinin hal ve hareketlerimizi onaylıyor, beğeniyorlarsa onların gönüllerine girebilmişiz demektir.Bunu başardıktan sonra çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitebilir,onları iyiye ve doğruya yönlendirebiliriz. 15.6.2019


Lisans : Yazaron Lisansı

15 Haziran 2019
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum