ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

BİR AZMİN HİKAYESİ

BİR AZMİN HİKAYESİ

10 çocuklu bir ailenin 10. çocuğu olarak dünyaya geldi. 9 yaşındayken 62 yaşındaki babasını kanserden kaybetti. 55 yaşındaki annesiyle birllikte kaldı.

O, Hadim'den 12 km. uzaklıktaki Taşkent'te İmam-Hatip ortaokulunu bitirdi. Liseye de orada başladı, fakat bazı nedenlerden dolayı liseyi bıraktı.

Liseyi terkettikten sonra tekrar annesiyle birlikte yaşamaya başladı. Birkaç tane keçileri vardı, geçimlerini onlarla sağlıyorlardı.

Zamanı gelince askere gitti. Askerdeyken yarıda bıraktığı lise öğrenimini Açık Lise'de tamamladı. Asker dönüşü ÖSS'ye girdi. Sınava kendi imkanlarıyla girmişti ve bundan hiçkimsenin haberi olmamıştı.

Sınavı ilk girişinde kazanamamıştı ve daha sonra büyüklerinin yardımıyla dershaneye gitti. Temeli olmadığı için 2. yılında da sınavı kazanamadı. Ama hiçbir zaman moralini bozmadı, pes etmedi. Mutlaka bir gün başaracağına inandı.

Hadim'de bahçeleri vardı, onlarla da ilgilenmesi gerekiyordu, zaman zaman Hadim'deki bahçelerle de ilgilendi. Bu arada bir müteahit işinde kazma-kürek çalıştı. Daha sonra belediyede temizlik işçisi olarak çalıştı.

O bu işlerde çalışırken hayatın zorluğunu daha iyi anladı ve bu durum okuma azmini hep kamçıladı. Bir taraftan çalışırken bir taraftan da ÖSS için dershaneye gidiyordu. ÖSS'ye 3. girişinde de sınavı kazanamadı. Yakın çevresi; bırak artık, şimdiye kadar olmadıysa bundan sonra hiç olmaz, diyerek onu ÖSS'ye çalışmaktan vazgeçirmeye çalıştılar.

Ama o, hiçbir zaman hedefinden vazgeçmedi. Hem girdiği işlerde çalıştı, hem de ÖSS için çalıştı. ÖSS'ye 4.defa girdiğinde, istediği Tarih bölümünü kazandı. Ve böylece üniversite hayatı da başlamış oldu.

Üniversite 3.sınıf öğrencisiyken 73 yaşındaki annesini kaybetti. Annesini kaybettiğinde kendisi 27 yaşındaydı. Üniversite son sınıfta ablasının görümcesinin kızıyla nişanlandı.

Üniversite biter bitmez Hadim'in Korualan Kasabası'nda 2 yıl vekil öğretmenlik yaptı ve bu arada evlendi ve hayat mücadelesine kaldığı yerden devam ediyor.

AKILLI OLAN DEĞİL, AZİMLİ OLAN KAZANIR.

SÜNDÜS KOÇ - İSTANBUL

22.01.2012 - PAZAR


Konu : BİR AZMİN HİKAYESİ

Lisans : Yazaron Lisansı

01 Ağustos 2019
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum