ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan
10 ay önce

Bayburtlu Yusuf

Sosyal medyayı takip edenleriniz bilirler. Hükümet-cemaat olaylarının patlak vermesiyle birlikte sosyal medyada yüzlerce trol hesap türedi.

Bunlar youtube, facebook, twitter, oyunlar vs. bir çok sosyal medya platformunda her paylaşıma ağır küfürler, ırkçı söylemlerle yorum yapan tipler.

Genel kırmızı çizgileri Türk ırkçılığı, Atatürk, Atsız, Arap düşmanlığı ve bazılarında din karşıtlığı...

Mhp desen Mhp' nin Türkçülük çizgisiyle alakasız. Daha çok nazi ırkçılığı bunlarınki. Sorsan herhangi partiye bağlı değiller. Ne olduklarını nerden türediklerini kimse bilmiyordu.

Sonra gel zaman git zaman İyi Parti kuruldu. Bir baktık ki bu görüşte olanların tümü İyi Parti' de. Tesadüf mü?

***

Gündemde Pendik İyi Parti teşkilatında Mine Koraş isimli bir kadının videosu dolanıyor. Az önce bahsettiğim sosyal medya tiplemelerinden biri. Ak Partili Yusuf adlı bir gence "Andımızı oku" falan filan diyor. Liseli genç belli Anadolu çocuğu. Kadına efendi efendi cevap veriyor ve mahçup şekilde gidiyor. İyi Partili kadın "Ben Türk milliyetçisiyim. Akp'yle işim olmaz" diyor ve videoyu sosyal medyada paylaşıyor.

İşte anlatmaya çalıştığım zihniyet tam da bu. Nasyonel-sosyalist, ırkçı ve bazen Arap düşmanlığı adı altında islam düşmanlığı. Ancak gel gör ki bunların ne Türk töresinden haberleri var, ne örften ne adetten.

Kuru bir Türkçülükten başka bir şey de değil bunlarınki. Türkçüyüm diyen Türk düşmanlarıdır aslında bunlar. Oysa Türkün damarında zalimlik yoktur. Şefkat vardır. Ezmek yoktur, ezilenin yanında olmak vardır.

Liseli bir genci aşağılamak, ezmeye çalışmak, rencide etmek ve bir de reklam yapmak Türkçülük değil karaktersizliktir.


Konu : Bayburtlu Yusuf

Lisans : Yazaron Lisansı

30 Mart 2019
0 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum