ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

AVUSTRALYA VAHYE GÖRE YAKINDA HELAK OLACAK MIDIR??

İbret alınmayan tarihi olayların tekerrürü kaçınılmazdır. Dünya hayatında aynı nedenlerin hep aynı sonuçları vermesi sürpriz değildir. Maalesef Avustralya kıtasında resmi makamlar suların yetersizliği gerekçesi ile serbest dolaşan develerin bir kısmının katline karar vermiş.

Vaktiyle Semud kavmi de bir ayet/mucize olarak yaratılan bir deve ile sınava tabi tutulmuştu. Fakat bunu inkarları helak olmaları ile sonuçlandı. Halbuki ona inanmak için Salih (as)'dan bir ayeti/mucizeyi kendileri istemişti. “Semud kavmine açıkça görülen bir mucize olarak dişi deveyi verdik, ama onlar bunu inkar ederek kendilerine yazık ettiler. Oysa biz mucizeleri sadece uyarmak için göndeririz.” (İsra 17/9) ''Allah'ın elçisi onlara: İşte bu Allah'ın (mucize olarak yarattığı) dişi devesidir. Onun su içme hakkını gözetin, dedi.” (Şems 91/13) Salih: "İşte mucize, şu dişi devedir!.. Kuyudan su içme hakkı bir gün onun, bir gün sizindir.” (Şuara 26/155) (... Deveyi kendi haline bırakın, Allah'ın arzında otlasın. Sakın ona bir kötülük yapmayın, yoksa pek yakında başınıza bir azap gelir.” (Araf 7/73), (Hud 11/64) "... Onun su içme hakkını gözetin." (Şems 91/13)

فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللّٰهِ نَاقَةَ اللّٰهِ وَسُقْيٰيهَا۠* فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَاۙۖ فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُمْ بِذَنْبِهِمْ فَسَوّٰيهَاۙۖ

"Allah’ın elçisi onlara, “Allah’ın devesine ve onun su içme hakkına saygılı olun” demişti. Fakat onlar ona inanmayıp deveyi kestiler. Bunun üzerine rableri, günahları sebebiyle onlara ardı arkası kesilmez felâketler göndererek hepsini helâk etti."

Şems Suresi 13-14

https://www.trthaber.com/m/

11-01-2020 CUMARTESİ..

Güncel konulardan...

Nazif Çalıkoğlu...


Konu : AVUSTRALYA VAHYE GÖRE YAKINDA HELAK OLACAK MIDIR??

Lisans : Yazaron Lisansı

11 Ocak 2020
2 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum