ÜYE OL
yazar sitesi

Yazaron' a Katıl

Senin de Yazıların Yayınlansın

Facebook ile Bağlan
Gmail ile Bağlan

----------İFLASIN YENİ ADI, KONKORDATO-----------

----KONKORDATO İLAN EDEN FİRMALAR----21.09.2018-

----------KONKORDATO NEDİR..?----------

Konkordato mali açıdan zor durumda olan bir kurumla yapılan iflas anlaşmasıdır. Şimdiye kadar 13 firma konkordato ilan etti. Gilan, Keskinoğlu, Hotiç gibi ünlü markalar da bunlar arasında.

Konkordato ilan eden firmalar : Şimdiye kadar 13 şirket konkordato ilan etti. Bu şirketler şunlar: Gilan (mücevher), Mendo (iç giyim), Hotiç (ayakkabı), Keskinoğlu (gıda), Remoil (akaryakıt), Makro Market, Dizayn Boru, Euronet Car Rental, Aker inşaat, Om-Ar Tekstil, Nalpas Gıda, Efecan Tekstil, Smach Gıda, İssimo Home (tekstil), BETA (ayakkabı)

Korkordato nedir? : Konkordato, mali açıdan zor durumda olan bir kurumla yapılan iflas anlaşması anlamına gelmektedir. İflas eden şirketin üzerinde bulunan batık borçların temizlenmesi için gerçekleştirilen Konkordato, birçok yöntemle uygulanabilmektedir. Bu uygulamada alacaklı ve borçluların konkordato müessesesi kapsamında borç ve alacakları yeniden yapılandırma işlemine tabi tutulmaktadır.

Konkordato iflas erteleme yerine getirildi farkı ne? İflas Ertelenme’ kişilerin kötü kullanımı nedeniyle kaldırıldı ve yerine konkordato getirildi. Bu sistemle borçlu olan firmalar borçlarını ödeyebilmek veya iflastan kurtulmak için konkordato talep edebiliyor. Sistemin iyi olan yanı firmalar artık istediği gibi iflas erteleme kararı çıkaramıyor. İflas ertelemede alacaklılar firmadan para falan talep edemiyordu. Ancak konkordato ilan edilince borcu olan firma belirlenen süre zarfında borcunu ödeyebiliyor. Alacaklılar da bu sistem sayesinde paraları tahsil edebiliyor.

İrili ufaklı 306 Firmanın daha #KONKORDATO sistemine başvurmaya hazırlandığı biliniyor..

Bankaların konkordato sistemine düşmemeleri için,

Yeniden yapılandırma yapılacak..

Yedi Bankanın çok zor durumda olduğu haberlerde geçmektedir..

Bazı firmaların Dolar 3500-4000 arasında iken, ülkede ekonomi bozulacak kaygısı ile Nakit Dolarlarını yurt dışına çıkarması da araştırılacak konular arasındadır...

21.09.2018 Ekonomi haberlerinden.

Saygılarımla..

Nazif Çalıkoğlu


Konu : ----------İFLASIN YENİ ADI, KONKORDATO-----------

Lisans : Yazaron Lisansı

21 Eylül 2018
1 0
Yorum yapmak için üye girişi yapın

Üye Ol Giriş Yap
0 yorum